"Milionerzy". Tylko trzy osoby z Polski sięgnęły po główną nagrodę. Na co zwycięzcy programu przeznaczyli swój milion?

Tylko trzy osoby w polskiej edycji "Milionerów" odpowiedziały poprawnie na wszystkie 12 pytań i zainkasowały główną nagrodę. Sprawdzamy, na co wydali wygrane pieniądze.

Więcej wiadomości przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów na świecie. Do polskiej telewizji teleturniej trafił w 1999 roku i z miejsca zyskał rzeszę fanów. Chociaż nietrudno szukać ochotników, którzy przed kamerami popisują się swoją wiedzą, wcale nie tak łatwo jest im zdobyć tytułowy milion. W ponad 20-letniej historii polskiej edycji programu zdarzyło się to zaledwie trzy razy. Na co zwycięzcy przeznaczyli główną nagrodę?

Zobacz wideo Co Natalia Janoszek zamówiła na kolacji za milion?

'Milionerzy' "Milionerzy". Jak biega lebiega, kiedy realizuje swoją istotę?

Krzysztof Wójcik był pierwszym zwycięzcą "Milionerów"

Krzysztof Wójcik wygrał w 'Milionerach' milion złotychKrzysztof Wójcik wygrał w 'Milionerach' milion złotych fot. TVN

Krzysztof Wójcik został milionerem w 2010 roku, a do wzięcia udziału w programie namówiła go narzeczona. 27-letni wówczas mężczyzna odpowiedział na wszystkie 12 pytań i jako pierwszy w Polsce zgarnął główną nagrodę. Pieniądze sprawiły, że poszukał lepszej pracy, bez presji czasu i stresu. Obecnie Krzysztof Wójcik sprawuje urząd dyrektora działu biznesowego w jednej z firm, która zajmuje się uzdatnianiem wody przemysłowej. A co zrobił ze swoim milionem? Zainwestował między innymi w kupno własnego mieszkania w Szczecinie, a także udał się w podróż poślubną do Stanów Zjednoczonych.

Maria Romanek wygraną przeznaczyła na cele charytatywne

Maria Romanek, która niedawno wygrała milion w ''Milionerach'', powiedziała, że teraz już nic nie musi (fot. mat. prasowe TVN)Maria Romanek, która niedawno wygrała milion w ''Milionerach'', powiedziała, że teraz już nic nie musi (fot. mat. prasowe TVN) Maria Romanek, która niedawno wygrała milion w ''Milionerach'', powiedziała, że teraz już nic nie musi (fot. mat. prasowe TVN)

Na drugą wygraną widzowie "Milionerów" musieli poczekać aż osiem lat. Wtedy to do programu zgłosiła się Maria Romanek, emerytka z Bezmiechowy Dolnej, która chciała udowodnić swoim rówieśnikom, że prawdziwe życie nie kończy się po sześćdziesiątce. Była nauczycielka od początku zapewniała, że z wygranej niewiele zostawi dla siebie - chciała wyremontować kuchnię i zwiedzić Gruzję. Resztę pieniędzy przeznaczyła na fundacje zajmujące się leczeniem chorych dzieci oraz na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Lesku. 

'Milionerzy'. Rażąca wpadka w jednym z odcinków programu "Milionerzy". Wpadka - pytanie za 40 tys. złotych nie miało dobrej odpowiedzi

Katarzyna Kant-Wysocka jako trzecia zgarnęła okrągły milion

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion w programie 'Milionerzy'Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion w programie 'Milionerzy' Fot. Milionerzy TVN

W 2019 roku w programie "Milionerzy" padła kolejna główna nagroda. Wygraną okazała się Katarzyna Kant-Wysocka, miłośniczka kultury antycznej z Gdańska. Chociaż kobieta doskonale zna łacinę i grekę i ma dyplom z filologii klasycznej, życie sprawiło, że musiała wybrać nieco bardziej praktyczny zawód i pracuje jako marketingowiec. Hobbystycznie prowadzi bloga, gdzie udziela rad z etykiety.

Uwielbiam pisać o etykiecie - zarówno towarzyskiej, jak i biznesowej. Kocham także modę vintage i klasyczną elegancję. Chciałabym bardzo, by dbałość o detale i dobre maniery stała się modna - czytamy na jej stronie.

Tuż przed pytaniem o milion Hubert Urbański zapytał ją, na co przeznaczy wygraną. Katarzyna Kant-Wysocka przyznała, że chce kupić apartament z widokiem na zatokę Gdańską. Resztę fortuny zainwestowała.

A wy, na co wydalibyście swój pierwszy milion?

Więcej o: