Joanna Koroniewska ma dosyć. "Gdy Dowbor ma siwe włosy, to ochy i achy, a u mnie to objaw zaniedbania". Pokazała zdjęcie

Joanna Koroniewska na Instagramie rozmyślała na temat siwych włosów. Napisała, że nie zamierza walczyć z oznakami upływu czasu i nie chce słuchać dobrych rad koleżanek, które zachęcają do ich szybkiego zamaskowania.

Joanna Koroniewska stwierdziła, że siwe włosy u kobiet są odbierane jak zaniedbanie, a mężczyznom mogą dodawać - w myśl powiedzenia: jak wino - im starsi, tym lepsi - atrakcyjności. Przywołała przykład swojego męża, Macieja Dowbora, który z szarawymi pasmami dostaje całkiem sporo komplementów. Aktorka z kolei musi mierzyć się ze złośliwymi uwagami koleżanek w stylu "Aśka, zrób coś z tym".

Zobacz wideo Joanna Koroniewska wraz z córką tłumaczy, dlaczego nie pokazuje dzieci

Te gwiazdy są skłócone z rodzicami Te gwiazdy są skłócone z własnymi rodzicami. Konflikty eskalowały przez lata

Joanna Koroniewska nie ukrywa oznak starości 

Joanna Koroniewska postanowiła powiedzieć "nie!" społecznej presji zakrywania każdego siwego pasma. Na Instagram wrzuciła zdjęcie z odstającymi na czubku głowy szarymi włosami. W emocjonalnym wpisie zastanawiała się, dlaczego na te oznaki starości inaczej patrzy się u kobiet, a inaczej u mężczyzn.

 
Właściwie to dlaczego jest jakaś społeczna presja, że kobiety powinny farbować swoje siwe włosy? Dlaczego jak taki Dowbor posiwiał, to słychać ochy i achy, że to takie męskie, a w przypadku kobiet jest to traktowane jako objaw zaniedbania albo, w najlepszym przypadku, "poczciwej starości"? - pytała.

Aktorka podkreśliła, że nikt nie ma prawa wmawiać jej, co powinna zrobić. Nawiązała do mało uprzejmych rad koleżanek. 

Moje pierwsze trzy siwe włosy odkryłam kilka dni temu i wciąż tu są! A skoro nie chcą same zniknąć, to może powinny zostać ze mną na dłużej? Jedyną osobą, która powinna decydować o tym, co nimi zrobię, jestem ja sama! I nikt nie ma prawa mi wmawiać czy to jest sexy, czy też wprost przeciwnie. Tak samo jak co najmniej mało eleganckie są te pseudoprzyjacielskie rady przekazywane szeptem w stylu: Aśka zrób coś z tym. Zrób, bo co?! Bo taki jest zwyczaj?! Bo kobietom nie wypada?! Bo zdradzasz swój wiek? Tak, mam 43 lata i tak, moje ciało podlega normalnym dla tego wieku procesom. (...) Ale na pewno nie będę ulegać niczyjej presji.

Jednocześnie w tym samym poście umieściła kilka zdjęć znanych kobiet, które z dumą prezentują siwe włosy.

A poza tym spójrzcie ile wspaniałych i pięknych kobiet nie wstydzi się swojej siwizny - Sarah Jessica Parker, Sharon Stone, Andie MacDowell. Dziewczyny, nie dajmy się - apelowała.

Maciej Dowbor Dowbor ulepił nietypowego bałwana. "Nikt nie ma prawa się przyczepić". Koroniewska drwi

Słuszne stwierdzenie? 

Zobacz też: Joanna Koroniewska zdradza, jakie ma patenty na męża. "Jeśli będę mu mówiła, że jest wyjątkowy, to nie zauważy moich nowych butów"

Więcej o: