Donald Tusk jedzie na elektrycznej hulajnodze i łamie przepisy. Znowu. Będzie mandacik i o sto złotych mniej w kieszeni?

Kiedy Donald Tusk stracił prawo jazdy, przesiadł się na inne środki transportu. Upodobał sobie hulajnogę elektryczną, jednak nawet na niej lubi zaszaleć. Były premier ponownie złamał przepisy ruchu drogowego.

Wpadki polityków? Więcej przeczytasz na Gazeta.pl >>>

Pod koniec listopada Donald Tusk został zatrzymany na kontrolę drogową. Były premier przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, co poskutkowało odebraniem mu prawa jazdy. Polityk każdego dnia musi poruszać się po mieście, więc był zmuszony do wykorzystania innych środków transportu. Postawił na hulajnogę elektryczną. Patrząc na najnowsze zdjęcia, ostatnia kara chyba nic go nie nauczyła.

Nieudolny retusz zdjęć Małgorzaty RozenekNieudolny retusz zdjęć Małgorzaty Rozenek. Zaliczyła sporo wpadek z Photoshopem

Zobacz wideo Donald Tusk starł się z dziennikarzem TVP

Donald Tusk jedzie na elektrycznej hulajnodze i łamie przepisy. Znowu. Będzie mandacik?

Donald Tusk został przyłapany przez paparazzich, którzy obserwowali jego jazdę na elektrycznej hulajnodze. Polityk jechał w maseczce na twarzy i rozglądał się na boki, sprawdzając, czy jest bezpiecznie. Zapomniał jednak o bardzo ważnym przepisie. Nie można jeździć hulajnogą na przejściu dla pieszych.

Donald TuskDonald Tusk Plotek Exclusive

Na stronie portalu moto.pl czytamy, że należy zejść z hulajnogi i przeprowadzić ją na drugą stronę ulicy.

Obecnie zatem, jeśli korzystamy z hulajnogi elektrycznej na chodniku, zbliżając się do przejścia dla pieszych, trzeba zejść z pojazdu i przeprowadzić go na drugą stronę. To dla tego, że prowadząc pojazd obok siebie jesteśmy pieszymi i możemy korzystać z przejść dla pieszych.

Marek PiekarczykPiekarczyk dostał pismo z ZUS. Jego miesięczna emerytura wyniesie 7 złotych!

Za złamanie przepisu grozi mandat.

Przejeżdżanie po zebrze pojazdem (w tym hulajnogą elektryczną) jest zakazane i grozi za to mandat w wysokości 100 zł - czytamy.

Donald Tusk powinien odświeżyć sobie znajomość prawa drogowego. Mamy nadzieję, że następnym razem zsiądzie z hulajnogi i bezpiecznie przeprowadzi ją przez ulicę. Więcej zdjęć polityka pędzącego przez miasto, znajdziecie w naszej galerii.

Więcej o: