Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę i wciąż dorabia koncertami. Kwota za występ robi wrażenie

Krzysztof Cugowski otrzymuje z ZUS-u minimalną emeryturę. Jak sam mówi, nie chce się martwić o sytuację finansową, dlatego wciąż występuje. Za grudzień zarobi imponującą kwotę.

Więcej na temat gwiazd polskiego show-biznesu znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Krzysztof Cugowski występuje na scenie od 50 lat. Większość życia koncertował z Budką Suflera. Od siedmiu lat śpiewa sam lub z synami. 71-letni artysta wciąż nie zwalnia tempa, zwłaszcza w grudniu. Czeka go intensywny miesiąc. Piosenkarz chce dorobić do marnej emerytury. Gdyby miał żyć z ZUS-u, prawdopodobnie nie starczałoby mu od pierwszego do pierwszego.

Najbardziej spektakularne metamorfozy aktorskieNajbardziej spektakularne metamorfozy aktorskie. Oni oszpecili się dla roli

Zobacz wideo "Twoja twarz brzmi znajomo". Ela Romanowska jako Krzysztof Cugowski!

Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę i wciąż dorabia koncertami. Kwota za występ robi wrażenie

Artysta w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że oszczędności i świadczenie emerytalne wystarczyłyby mu na krótko. Wciąż myśli o przyszłości, dlatego nie zaprzestał pracy. Nie wyobraża sobie życia bez grania - to odbiłoby się na jego skromnych finansach.

Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych. Owszem - rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej? - powiedział.

FrizFriz chce iść na studia. Fani doradzają: To nie jest optymalna droga

Oszczędności piosenkarza stopniały także przez pandemię. Brak możliwości koncertowania odbił się na całym środowisku artystycznym. Krzysztof Cugowski postanowił wykorzystać sprzyjający czas i wyruszył w świąteczną trasę koncertową. Jak podał "Super Express", od 4 do 29 grudnia artysta zagra aż 15 koncertów, z krótką przerwą na święta Bożego Narodzenia, a za każdy występ inkasuje 50 tysięcy złotych. Za grudzień zarobi więc 750 tysięcy złotych.

Więcej o: