Córka Krzysztofa Kolbergera: Jest OK być dzieckiem geja. Partner jej ojca dziś jest dla niej jak rodzina

Córka Krzysztofa Kolbergera przyznała, że nigdy nie miała problemu z orientacją seksualną ojca, a jego partner do dziś traktowany jest przez nią jako członek rodziny. "Przestańmy mieć z tym problem" - apeluje Julia Kolberger.

Więcej o rodzinach gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl

Krzysztof Kolberger dał poznać się szerszej publiczności jako jeden z najbardziej utalentowanych i wybitnych polskich aktorów. Zmarły w 2011 r. artysta pozostawił po sobie nie tylko olbrzymi dorobek artystyczny z ponad 45 filmami na koncie, lecz także córkę Julię. Jedyna pociecha Krzysztofa Kolbergera poszła w ślady sławnego ojca i zajęła się aktorstwem i reżyserią. Julia Kolberger po raz pierwszy od lat zdecydowała się opowiedzieć o swoim tacie magazynowi "Replika". 

Po nienawistnym projekcie ustawy Kai Godek, po wyznaczaniu stref wolnych od LGBT+ czuję, że muszę zabrać głos. W normalnym kraju nie musiałabym takiego wywiadu udzielać. Dlaczego w XXI wieku w mojej ojczyźnie ludzie LGBT+ nie cieszą się pełnią praw? – mówi w wywiadzie dla "Repliki" córka Kolbergera.

Piotr JacońPiotr Jacoń płakał po coming oucie córki. Powiedziała rodzicom, że jest trans przez telefon

Julia Kolberger tym samym odnosi się do niedawnej wypowiedzi Jarosława Jakimowicza. Przypomnijmy, że prezenter TVP skomentował Marsz Równości w Częstochowie, ujawniając przy okazji szerszej publiczności orientację seksualną Krzysztofa Kolbergera.

Po takim Marszu Równości, gdzie wiemy, kto idzie, jak się zachowuje, to pełna deratyzacja powinna być. (...) Naszym gościem bardzo często był znany aktor Krzysztof Kolberger. Przyjeżdżał ze swoim partnerem. (...) Kulturalni, mili, grzeczni, wychowani - powiedział na antenie TVP Info.

Julia Kolberger celnie zauważa hipokryzję całej sytuacji i komentuje słowa prezentera.

Uderzająca jest hipokryzja prowadzącego program w TVP, który najpierw zaproponował "deratyzację" po Marszu Równości, po czym próbował przykryć swoją homofobię ciepłym wspomnieniem o moim ojcu - mówi gorzko.
Zobacz wideo Andrzej Piaseczny komentuje pocałunek panów z Maneskin. Apeluje do Czarnka

Julia Kolberger: Jestem do dziś zaprzyjaźniona z partnerem taty. To jest dziadek dla mojego syna

Julia Kolberger zaznacza, że orientacja jej ojca nie była dla niej w dzieciństwie żadnym problemem, ponieważ Krzysztof Kolberger dawał jej dużo miłości i dobrze radził sobie w roli rodzica. Reżyserka przy okazji apeluje o szacunek i większą tolerancję.

Jeśli się jest dzieckiem kochającego rodzica, to naprawdę orientacja rodzica jest bez znaczenia. I w drugą stronę: jeśli się kocha swoje dziecko, to orientacja dziecka też nie ma znaczenia. Jest OK być dzieckiem geja, dzieckiem lesbijki czy osoby transpłciowej… OK jest też być rodzicem geja, lesbijki i całego spektrum osób LGBT+, wszelkich seksualności i tożsamości płciowych. Przestańmy mieć z tym problem - apeluje Julia Kolberger.

Barbara Kurdej-Szatan stanęła w obronie społeczności LGBTBarbara Kurdej-Szatan broni społeczności LGBT i uderza w TVP

Córka Krzysztofa Kolbergera zdradza także, że do dziś utrzymuje bliskie kontakty z partnerem swojego ojca i traktuje go jak członka rodziny.

Jestem do dziś zaprzyjaźniona z partnerem taty, wspaniałym człowiekiem. To jest dziadek dla mojego syna. (…) Może ten wywiad przeczyta jakaś mama geja, która kochała się w moim tacie, a teraz jest przeświadczona, że ma problem z synem. I po przeczytaniu może inaczej spojrzy na własne dziecko. Dla takich mam, ojców, dla takich synów i córek zgodziłam się na ten wywiad - zaznacza.

Krzysztof KolbergerKrzysztof Kolberger AKPA

My również dołączamy się do apelu artystki i podzielamy jej postawę Przypominamy też, że każdy człowiek - rodzic czy też dziecko - bez względu na płeć i orientację seksualną, zasługuje na taki sam szacunek. 

Więcej o: