Damiano z Maneskin na MTV EMA 2021 w ostrych słowach o homofobii: F**ck off!

Zespół Maneskin nie pierwszy raz dosadnie przedstawił stosunek do społeczności LGBT. Swoje poglądy odważnie manifestowali na scenie chociażby pamiętnym pocałunkiem, do którego doszło pomiędzy włoskimi muzykami. Podczas MTV EMA Damiano udzielił wywiadu, w którym zwrócił się do osób, które przejawiają homofobiczne postawy.

Więcej newsów o gwiazdach znajdziecie w naszym boksie na Gazeta.pl.

Zespół Maneskin podbija listy przebojów na całym świecie. Nic dziwnego, że zwycięzcy Eurowizji pojawili się na tegorocznym święcie muzyki - MTV EMA 2021 na Węgrzech. Damiano David lubi szokować i na czerwonym dywanie pozował w ekstrawaganckiej stylizacji. Zwrócił się także z apelem do osób, które przejawiają homofobiczne postawy. Nie obyło się bez wulgaryzmów! 

ZOBACZ TAKŻE: Pyskówki z Dodą, seksistowskie pytania do Kożuchowskiej. Przypominamy najbardziej pamiętne momenty programu Kuby Wojewódzkiego

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny komentuje pocałunek panów z Maneskin. Apeluje do Czarnka

Damiano z Maneskin ostro o homofobii podczas MTV EMA 2021

Zarówno zespół Maneskin, jak i amerykańska stacja muzyczna MTV podczas gali jasno sprzeciwili się homofobii. W Papp László Budapest Sportaréna na Węgrzech nie zabrakło odwołań do społeczności LGBT+. Włoscy muzycy nie pierwszy raz okazali swoje wsparcie dla mniejszości. Głośno mówią o równych prawach dla społeczności LGBT, co wybrzmiewa o wiele mocniej w kraju tak nieprzyjaznym pod tym względem, jak Węgry.

Damiano podczas wywiadu dla serwisu Pomponik sprzeciwił się dyskryminacji i nękaniu osób homoseksualnych. Publicznie zaapelował do nietolerancyjnych osób, z czego nie będzie zadowolony premier Węgier, Viktor Orban.

Fu*ck off. Nauczcie się czegoś nowego. Otwórzcie swoje umysły, jest tak wiele do zobaczenia - powiedział zwięźle wokalista.

Warto wspomnieć, że w lipcu bieżącego roku weszła w życie węgierska ustawa zakazująca "pokazywania i promowania homoseksualizmu oraz zmiany płci". "Promowanie homoseksualności" zakazane w przedszkolach i szkołach oraz w telewizji.

ZOBACZ WIĘCEJ: Węgry. Homofobiczne prawo weszło w życie. Zakaz "pokazywania i promowania homoseksualizmu"

Kei Komuro, księżniczka MakoJapońska księżniczka Mako i Komuro zaczynają nowe życie w Nowym Jorku. W kawalerce

Zespól Maneskin podczas gali MTV EMA nie tylko zwrócił uwagę na problem homofobii, ale nie opuścił Węgier z pustymi rękami. Wygrał statuetkę w kategorii "rock".

Więcej o: