Robert Lewandowski w wąsach. Co za metamorfoza! Jak... Adam Małysz. "Identyczne skojarzenie"

Na oficjalnym koncie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawiły się niecodzienne zdjęcia kadrowiczów. Wszystko ma związek z akcją Movember. Robert Lewadndowski w wąsach? W takim wydaniu mógłby być bratem samego Adama Małysza.

Więcej newsów o kapitanie polskiej reprezentacji znajdziecie na gazeta.pl.

Akcja Movember zwraca uwagę na dotykający mężczyzn po 45. roku życia problem zdrowotny - nowotwór prostaty oraz jąder.

Nazwa powstała od dwóch wyrazów - moustache (wąsy) i november (listopad). Idea jest prosta - w listopadzie mężczyźni zapuszczają dorodne wąsiska na znak solidarności, a co ważniejsze - aby rozpocząć dyskusję o profilaktyce i zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder - czytamy w wyjaśnianiach na oficjalnym profilu PZPN na Instagramie.

W przedsięwzięciu wzięli udział reprezentanci polskiej kadry. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia piłkarzy w wąsach. W takiej odsłonie zaprezentowali się między innymi: Robert Lewandowski, Jan Bednarek czy Wojciech Szczęsny. Internauci nie mają złudzeń, że kapitan drużyny przypomina im najpopularniejszego skoczka narciarskiego.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Robert Lewandowski w wąsach niczym Adam Małysz

Szacuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80 % mężczyzn po 80. roku życia zachoruje na raka prostaty (dane z serwisu: zwrotnikraka.pl). Co ważne, ryzyko choroby rośnie wraz z wiekiem i dotyczy mężczyzn po 45. roku życia. Panowie, badamy się! A kadrowicze z wąsami dla przyciągnięcia uwagi! - apelują przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cel akcji jest niewątpliwie istotny, ale internauci skupili się również na jej rozrywkowym aspekcie. Widok piłkarzy w wąsach zrobił na nich wrażenie. Poznajcie Roberta Lewandowskiego?

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Instagram/ @laczynaspilka

Fani sportowca zauważyli w nim duże podobieństwo do Adama Małysza. 

Czy tylko mi lewy przypomina Małysza?
Identyczne skojarzenie. 
Lewy sztos wygląda z tym wąsem - komentowali.

Zdaniem innych użytkowników Instagrama mąż Anny Lewandowskiej to drugi... Dawid Podsiadło. Zgadzacie się? Zobaczcie też, jak prezentują się inni sportowcy z wąsami. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.