Oprah Winfrey jest wściekła na Meghan Markle. Zerwała z nią przyjaźń. "Musiała dla własnego dobra"

To właśnie w niej Meghan Markle odnalazła wsparcie tuż po przeprowadzce do Los Angeles. Oprah Winfrey pomogła parze książęcej Sussex w znalezieniu dachu nad głową i ofiarowała swój cenny czas, by w słynnym wywiadzie dać jej możliwość do obszernego skomentowania megxitu. Przyjaźń jednak nie przetrwała próby czasu? Dziennikarka jest wściekła na księżną.

Więcej informacji z życia członków brytyjskiej rodziny królewskiej znajdziecie na gazeta.pl.

Oprah Winfrey i Meghan Markle uznawane były przez opinię publiczną za bliskie przyjaciółki. Wszystko zmieniło się po publikacji wywiadu, w którym księżna Sussex i jej mąż oskarżyli rodzinę królewską o rasizm, twierdzili, że książę Karol odciął ich od pieniędzy, a Archiemu zabroniono używania tytułu księcia. Część z tych zarzutów okazała się nieprawdą, a amerykańska gwiazda dziennikarstwa poczuła się oszukana. Już nie ufa Meghan.

Gdy tylko te nagłówki zaczęły się pojawiać, a Oprah dowiedziała się, że albo przesadzili, albo wręcz ją okłamali, była wściekła. To poważnie nadszarpnęło reputację Oprah jako jednej z najbardziej wykwalifikowanych amerykańskich dziennikarek i nawet teraz, prawie osiem miesięcy później, echa nie milkną - donosi informator magazynu "Woman's Day".

Grażyna Torbicka, Maria DębskaPremiera "Bo we mnie jest seks". Torbicka w sukience mini, Kukulska w skórzanych spodniach

Oprah Winfrey zakończyła przyjaźń z Meghan Markle. Miała powody

Oprah Winfrey zauważyła, że Meghan Markle próbuje się kreować w mediach na taką osobę, którą w rzeczywistości nie jest. Promowana przez nią walka z ubóstwem wypada blado, gdy księżna występuje na wydarzeniach w wartych fortunę kreacjach. Dla dziennikarki taka hipokryzja to niedopuszczalne nadszarpnięcie wizerunku.

Amerykańska publiczność zaczyna zdawać sobie sprawę, że Harry i Meghan nie praktykują dokładnie tego, co ciągle głoszą, a ludzie zaczynają się od nich odwracać. Oprah wie, że musi się od nich zdystansować dla własnego dobra.
Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Nie tak dawno Oprah Winfrey w swoim podkaście wymieniła przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Wśród nazwisk zabrakło Markle.

Wszyscy znają Gayle’a. Jest Gayle [King, red.], jest Maria [Shriver, red.], jest Bob [Greene, jej osobisty trener, red.]. To był dość celny komentarz, ponieważ do tego momentu wszyscy w kręgu Oprah zakładali, że była bardzo blisko z Meghan. Ale wydaje się, że to się zmieniło - czytamy w zagranicznej prasie.

Myślicie, że panie dojdą jeszcze do porozumienia?

Adam Zdrójkowski, Wiktoria GąsiewskaZdrójkowski przerywa milczenie na temat rozstania z Gąsiewską

Więcej o: