Joanna Przetakiewicz kocha pieniądze, bo je ma. "Włożyłam kij w mrowisko" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Joanna Przetakiewicz w rozmowie z reporterem Plotka opowiedziała o pieniądzach. Celebrytka nawiązała do jednego ze swoich postów, który wzbudził spore kontrowersje.

Więcej nowinek ze świata show-biznesu znajdziecie na Gazeta.pl

Joanna Przetakiewicz słynie z luksusowego życia, co zresztą sama chętnie prezentuje w mediach społecznościowych. Drogie samochody, torebki czy dalekie podróże to dla niej codzienność. Niedawno na Instagramie zamieściła wpis, w którym przekonywała, że powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają, jest brednią. Tłumaczyła wówczas, że stabilność finansowa daje jej wolność, o której niestety wiele innych kobiet może jedynie pomarzyć, nad czym ubolewała. 

Dorota Szelągowska"Totalne remonty Szelągowskiej". Łazienka niczym z luksusowego hotelu. Pięknie!

Joanna Przetakiewicz kocha pieniądze, bo je ma. "Włożyłam kij w mrowisko"

W rozmowie z Plotkiem przyznała, że jest zadowolona z tego, że post odbił się tak szerokim echem w mediach.

Ja bardzo lubię pisać rzeczy kontrowersyjne oraz takie, które zwracają uwagę. Ja nikogo nie udaję. Jeśli zacznę pisać grzeczne teksty, które nikogo nie oburzają i nikogo nie obchodzą, to jaki to ma sens? Czasami musisz włożyć kij w mrowisko, sprowokować, żeby łamać pewne tabu, a tabu pieniędzy jest stanem chronicznym od wielu lat... - mówiła przed naszą kamerą.

Joanna Przetakiewicz, Jan KulczykPytamy Przetakiewicz, czy spisała testament. Wspomniała o Kulczyku

Joanna Przetakiewicz jest założycielką stowarzyszenia "Era nowych kobiet", dzięki czemu spotyka się z kobietami z całej Polski. Jak twierdzi, właśnie podczas tych spotkań zdała sobie sprawę, że zależność finansowa jest wśród nich ogromnym problemem.

Jeśli ja słyszę, że pieniądze nie są problemem i nie wypada o nich mówić, to szlag mnie trafia, bo 40 proc. kobiet nie pracuje, 40 proc. kobiet nie ma swojego konta. Ja tego nie biorę z sufitu. Rozmawiam z psychologami, socjologami, finansistami... - kontynuowała.

Joanna Przetakiewicz z synamiAleksandra Przetakiewicza kojarzycie, Filipa pewnie nie. Dostrzegł go właśnie "Forbes" w USA

Założycielka marki LaMania dodała, że ma misję, aby uświadomić kobiety.

Temat pieniędzy budzi w ludziach złość, ale niepotrzebnie. Nie mówię o tym po to, aby zrobić komuś na złość, czy komuś zrobić przykrość. Odwrotnie. Ja będę namawiała kobiety do tego, aby dbały o pieniądze. (...) Wiem, jaki to jest ogromny problem. (...) Poruszyłam temat, który bardzo im ciąży i nie wiedzą, jak go poruszyć. (...) Ja wiem, że temat jest bardzo wrażliwy, zdaję sobie sprawę, że włożyłam kij w mrowisko i dokładnie o to mi chodziło, bo chcę pomóc kobietom, a nie je irytować - podsumowała w rozmowie z Plotkiem.

Całą rozmowę z Joanną możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz kocha pieniądze, bo je ma. „Włożyłam kij w mrowisko"
Więcej o: