TVP traci kolejnych dziennikarzy. Agata Biały-Cholewińska przeszła do Polsat News, gdzie pracuje jej mąż

Agata Biały-Cholewińska rozstała się z TVP i dołączy do swojego męża w Polsat News. On także wcześniej prowadził programy dla Telewizji Polskiej. Jego zniknięcie z anteny nastąpiło w atmosferze kontrowersji.

Więcej na temat telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To kolejne odejście z TVP. Tym razem Telewizję Polską opuściła Agata Biały-Cholewińska, która prowadziła programy w TVP Info, a widzowie mogą ją także kojarzyć z "Teleexpressu". Prezenterka zasili zespół Polsat News i jak dowiedział się portal Wirtualne Media, już 1 listopada pojawi się na antenie w paśmie "W rytmie dnia". W stacji pracuje aktualnie także jej mąż, który rozstał się z TVP w niejasnych okolicznościach.

Zobacz wideo Adam Zdrójkowski o kulisach rozstania z TVP i pracą w „The Voice"

Katarzyna Cichopek, Ewa MingeRamówka TVP. Cichopek gra nogą, ale do Jolie jej daleko. Nikt nie przebije Minge

Agata Biały-Cholewińska odeszła z TVP. Prezenterka przeszła do Polsat News, gdzie pracuje jej mąż

Agata Biały-Cholewińska pracowała w TVP od 2014 roku. Przez jakiś czas była gospodynią "Teleexpressu". Wraz z mężem Michałem Cholewińskim prowadzili serwisy i programy informacyjne w TVP Info. W listopadzie ubiegłego roku mąż dziennikarki zniknął z anteny. Było to w czasie dużych protestów po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o aborcji. W jednym z wydań programu w paśmie informacyjnym, prowadzący pozwolił sobie na uwagę:

Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę - powiedział Michał Cholewiński.

Anna WendzikowskaWendzikowska pokazała sypialnię w odcieniach szarości. Miejsca na ubrania nie brakuje

Po tej wypowiedzi portal Onet informował, że prowadzący oraz jego żona mieli zostać zdegradowani. Według tych informacji, małżeństwo miało dostać "propozycję" przeniesienia do TVP Polonia i zmniejszenia zarobków. Pod koniec maja media informowały, że Cholewiński zaczyna pracę w Polsat News i od czerwca został prowadzącym program "Nowy Dzień". Teraz dołączy do niego żona.

Więcej o: