Ewa Błaszczyk zaszczepiła na COVID-19 córkę leżącą od 21 lat w śpiączce? "To nie jest takie oczywiste. Te osoby są bezbronne"

Ewa Błaszczyk w najnowszym wywiadzie zdradziła, w jakim stanie jest jej córka Ola, która ponad 20 lat temu zachłysnęła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Aktorka przyznała, że zdecydowała się zaszczepić ją na COVID-19.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

Ewa Błaszczyk od lat angażuje się w pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu. Aktorka przeżyła prawdziwą tragedię. Musiała zmierzyć się ze śmiercią męża, Jacka Janczarskiego. Zaledwie kilka miesięcy później jej córka, Ola Janczarska, zachłysnęła się tabletką, co doprowadziło do obrzęku mózgu i śpiączki. 19 lat temu Ewa Błaszczyk założyła fundację "Akogo?", a później klinikę "Budzik". W wywiadzie dla Jastrząb Post aktorka przyznała, że zaszczepiła Olę na COVID-19.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oni rzadko pokazują swoje dzieci w mediach. Karol Strasburger niedawno zapozował z córką. Kto jeszcze chroni prywatność pociech?

Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Ewa Błaszczyk zaszczepiła leżącą w śpiączce córkę na COVID-19 

Ewa Błaszczyk pomogła wielu osobom dzięki swojej klinice. Aktorka rozpoczęła budowę jeszcze jednej placówki, tym razem dla dorosłych. Jednak światowa pandemia koronawirusa pokrzyżowała jej plany. Gwiazda niechętnie mówi na temat życia prywatnego, ale od lat wykorzystuje swoją popularność i nagłaśnia problem związany z leczeniem osób w śpiączce. W najnowszym wywiadzie wyznała, że cały czas walczy o powrót córki do zdrowia, dlatego postanowiła ją zaszczepić. 

Niedawno rozmawiałam z profesorem, który się zajmuje szpiczakiem, powiedział, że on zaszczepi siebie, swoją rodzinę i wszystkich swoich pacjentów. Moja córka też jest zaszczepiona. Mimo, że była bardzo duża burza mózgów wśród neurologów, bo to nie jest takie oczywiste - zaczęła.

Ewa Błaszczyk podkreśliła, że organizm osoby, która jest w śpiączce, nie może samodzielnie się bronić. Dodała, że gdyby wirus przedostał się do kliniki, to rozegrałby się prawdziwy dramat. Aktorka nie ukrywała, że w ośrodku zastosowano wszelkie możliwe środki reżimu sanitarnego. 

Ale te osoby są bezbronne dlatego, że przebywając w śpiączce bardzo dużo się dzieje w organizmie, który leży, a jesteśmy stworzeni do pionu i do ruchu. Więc powstają różnego typu zaburzenia. Ale przede wszystkim odporność takiej osoby jest taka, jak przy HIV-ie. To są lampy, to jest wypalanie tego wszystkiego. To jest wietrzenie, to jest maska, reżim, rękawiczki. To się po prostu tak odbywa - dodała aktorka.

Syn Sylwii Juszczak jest już dorosły. Aktorka pokazała, jak wyglądała jego osiemnastkaSyn Sylwii Juszczak jest już pełnoletni. Tak wyglądała osiemnastka Nataniela

Ewa Błaszczyk sama również jest zaszczepiona. 

Wszystkie aktualne informacje na temat COVID-19 i powikłaniach po zakażeniu koronawirusem znajdziecie na gov.pl.

W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Więcej o: