Andrzej Grabowski wspomina Dariusza Gnatowskiego i Piotra Machalicę. "Gdyby wtedy były szczepionki, oni by żyli"

Andrzej Grabowski udzielił wywiadu, w którym wspomniał Dariusza Gnatowskiego i Piotra Machalicę. U obu zmarłych aktorów zdiagnozowano koronawirusa. Aktor jest pewien, że gdyby akcja szczepień ruszyła wcześniej, ocaliłaby ich życie.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

Andrzej Grabowski jest gorącym orędownikiem szczepień. Aktor w wielu wywiadach podkreślał, że jest to cenne narzędzie w walce z koronawirusem i apelował do osób, które z różnych powodów nie chcą przyjąć szczepionki. Aby pokazać, jak ważna jest profilaktyka, w nowym wywiadzie nawiązał do śmierci bliskich mu osób.  

Zobacz wideo Andrzej Grabowski uważa, że powróciła cenzura

'Big Brother'Pachniewicz jest babcią, a Michalak dyrektorką marki. Co robią gwiazdy "Big Brothera"?

Andrzej Grabowski wspomina zmarłych przyjaciół i grzmi na temat szczepień

W rozmowie z "Faktem" Andrzej Grabowski wrócił wspomnieniami do trudnych pożegnań, które przeżył w czasie pandemii koronawirusa. Aktor, który wciela się w rolę Ferdka w "Świecie według Kiepskich", w ubiegłym roku stracił kolegę z planu - Dariusza Gnatowskiego, czyli serialowego Boczka.

Ostatnio odeszło tylu moich znajomych, kolegów aktorów i nie tylko. Pamiętam słowa mojego teścia, który powiedział: "Ja już nie mam po co żyć, bo już nie mam żadnego kolegi. Wszyscy poumierali, wszyscy są nowi i młodzi. Świat jest inny". To jest bolesne, nie chodzi tylko o 1 listopada, ale gdy sobie przypomnę o Darku Gnatowskim, który zmarł w kwiecie wieku, miał 59 lat. To nie jest wiek do umierania. Piotrek Machalica. Gdyby wtedy były szczepienia, oni by żyli. Szczepmy się! - zaapelował Andrzej Grabowski.

Dariusz Gnatowski przez wiele lat zmagał się z otyłością, ale też retinopatią i cukrzycą. 20 października 2020 r. trafił do szpitala w Krakowie z powodu zapalenia płuc. Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u niego po śmierci.

Dariusz Gnatowski i Andrzej GrabowskiDariusz Gnatowski i Andrzej Grabowski Akpa

Sandra Kubicka, BaronSandra Kubicka zamieszkała z Baronem. "Muszę przerobić to z moim psychologiem"

Z kolei Piotr Machalica zmarł w połowie grudnia 2020 roku. Aktor trafił na oddział szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Miał 65 lat.

Szybsza droga do szczepienia

Teraz w szybki sposób możesz online umówić się na szczepienie przeciw COVID-19. Nie jest do tego potrzebny profil zaufany. Aby to zrobić, wejdź na stronę Zarejestruj się na szczepienie i przejdź do e-rejestracji. Wybierz jedną z dwóch ścieżek: "rejestracja bez profilu zaufanego" lub „rejestracja przez profil zaufany". Rejestracja bez profilu zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia - nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować. Jeśli chcesz odwołać termin wizyty, możesz też zadzwonić na infolinię 989.

Więcej o: