Katarzyna Zielińska miała depresję pocovidową. "Pełnej formy nie odzyskałam do dziś"

Katarzyna Zielińska ma za sobą ciężki rok. Aktorka przeszła zakażenie koronawirusem. Gdy powoli zaczęła dochodzić do siebie, zmarła jej mama. O swoich przeżyciach opowiedziała w jednym z wywiadów.

Więcej ciekawych informacji na temat gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl

Katarzyna Zielińska ponad rok temu zakaziła się koronawirusem. Niestety przebieg choroby w przypadku aktorki nie był łagodny, o czym sama zainteresowana informowała wówczas na Instagramie. Gdy udało jej się z niej wyjść, apelowała o zdrowy rozsądek przy przestrzeganiu obostrzeń. Szczególnie martwiła się o starszych rodziców.

Katarzyna Zielińska miała depresję pocovidową. "Pełnej formy nie odzyskałam do dziś"

Mimo że aktorce udało się pokonać wirusa, to jego skutki odczuwała przez dłuższy czas, o czym opowiedziała w rozmowie z miesięcznikiem "Pani".

COVID-19 przeszliśmy bardzo ciężko. Długo czuliśmy skutki uboczne. Każdy spacer mnie męczył. Poczułam się ogromnie słaba i wyczerpana - i fizycznie, i psychicznie - mówiła wówczas aktorka.

ZOBACZ TEŻ: Marcin Mroczek poznał swoją żonę na parkiecie. Na pierwszym spotkaniu tańczyli do białego rana. "Przypadek czy przeznaczenie?"

Katarzyna Zielińska wciąż nie odzyskała pełni sił. Aktorka jest ambasadorką Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. Nie podejrzewała, że sama będzie musiała się z nią zmagać i że wszystko zacznie się od koronawirusa.

Pełnej formy po COVID-19 nie odzyskałam do dziś - zdradziła w rozmowie z "Pani".
Zobacz wideo Nie tylko Karolina Szostak przeszła ogromną metamorfozę. Te gwiazdy też sporo schudły

Jakby tego było mało, kilka miesięcy po wyzdrowieniu aktorka musiała zmierzyć się z rodzinną tragedią - zmarła jej mama. Teraz Zielińska powoli odzyskuje równowagę. Mamy nadzieję, że aktorka będzie się czuć coraz lepiej.

Potrzebujesz pomocy?

W związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą może występować zagrożenie życia, wówczas - w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej - zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy, a masz mniej niż 18 lat, codziennie od 12:00 do 2:00 w nocy możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Więcej o: