Marek Kondrat świętuje 71. urodziny. Aktor opowiada o późnym ojcostwie. Wskazuje na istotną różnicę

Marek Kondrat skończył 71 lat. Trzy lata temu powitał na świecie swoje trzecie dziecko. Podczas jednego wywiadów wspominał niegdyś, że córce może poświęcić więcej czasu niż niegdyś swoim synom.

Więcej o polskich gwiazdach przeczytacie również na Gazeta.pl.

18 października urodzinowe życzenia popłynęły do Marka Kondrata. Aktor w tym roku skończył 71 lat. Na swoim koncie ma około 100 ról. Można go było zobaczyć chociażby w "Dniu świra", gdzie wcielił się w postać Adasia Miauczyńskiego - nauczyciela języka polskiego. Z czasem jednak, dokładnie 2007 roku, zrezygnował z aktorstwa. Prywatnie Kondrat jest związany z Antoniną Turnau. Para doczekała się córki Heleny, która została jego oczkiem w głowie.

Zobacz wideo Jak Olga Kalicka odnajduje się w macierzyństwie? Wyśle syna do dwujęzycznego przedszkola

Te gwiazdy ukrywały swoją ciążęTe gwiazdy ukrywały ciążę przed mediami. Sarsa ujawniła się dopiero, gdy urodziła

Marek Kondrat z czułością o kilkuletniej córce

Dziewczynka urodziła się w 2018 roku. W momencie jej przyjścia na świat aktor miał 68 lat. W ubiegłorocznym wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" aktor wspomniał m.in. o chwilach spędzanych razem z córką. Nie ukrywał, że lubi razem z nią chodzić na spacery czy rozmawiać o roślinach uwielbianych przez oboje. Marek Kondrat rozpływał się wtedy nad małą Heleną. Cieszył się też z życia, które obecnie wiedzie.

Jestem szczęśliwym człowiekiem, jestem w dobrym momencie swojego życia. Mam wspaniałych bliskich, z którymi uwielbiam przebywać, i córeczkę, o której marzyłem przez całe życie. Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas - mówił "Tygodnikowi Powszechnemu".

Marcin Mroczek i Marlena MuranowiczMroczek poznał swoją żonę na parkiecie. Na pierwszym spotkaniu tańczyli do białego rana

Późnej ojcostwo okazało się więc dla niego pozytywnym doświadczeniem. Helena jest trzecim dzieckiem aktora, który z pierwszego małżeństwa z Iloną Ludgardą Gagajek ma również dwóch dorosłych synów Mikołaja oraz Wojciecha. Im nie mógł poświęcić tyle czasu, co obecnie ich młodszej siostrze. Wtedy był bowiem aktywny zawodowo i starał się zapewnić swojej rodzinie jak najlepszy byt.

Więcej o: