Marta Kaczyńska i historia jej ślubów to gotowy scenariusz na film. Ustalanie ojcostwa i spóźnione dokumenty z Watykanu to początek

Marta Kaczyńska i jej związki zawsze budziły duże zainteresowanie mediów. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego w końcu trzy razy stawała na ślubnym kobiercu.

Więcej ciekawych artykułów na stronie głównej Gazeta.pl

Marta Kaczyńska obecnie związana jest z Piotrem Zielińskim. Nim jednak została żoną przedsiębiorcy, dwa razy przysięgała miłość innym mężczyznom. 

Zobacz wideo Oni kiedyś byli razem. Zapomniane związki show-biznesu

Doda, Beata Tadla, Michał WiśniewskiWielka miłość, później zawirowania i rozstania. Te pary nie rozeszły się w zgodzie

Marta Kaczyńska wyszła za mąż jako dwudziestolatka 

Marta Kaczyńska zaraz po maturze zaczęła studia prawnicze. To właśnie na uczelni poznała swojego pierwszego męża - Piotra Smuniewskiego. Kaczyńska na ślub kościelny z ukochanym zdecydowała się szybko. Miała zaledwie 20 lat. Z takiego obrotu spraw nie byli zadowoleni jej rodzice, którym nie podobało się, że jedynaczka w tak młodym wieku zakłada rodzinę. Maria i Lech Kaczyńscy ostatecznie zaakceptowali wybór córki. W 2003 roku Kaczyńska urodziła córkę Ewę. Rodzinne szczęście nie trwało jednak długo, bo w 2007 roku małżonkowie się rozwiedli. 

Marta Kaczyńska i Piotr SmuniewskiMarta Kaczyńska i Piotr Smuniewski KAPIF

Marta Kaczyńska zdradzała pierwszego męża?

Bratanica Jarosława Kaczyńskiego nie cieszyła się jednak statusem singielki. Szybko zaczęto ją widywać z prawnikiem Marcinem Dubienieckim.Plotowano, że z nowym ukochanym spotykała się jeszcze wtedy, kiedy była mężatką. Zakochani podobno poznali się w Darłówku, na imprezie dla aplikantów adwokackich i to przy stoliku do gry w karty.

W ośrodku w Juracie Marta przedstawiła mnie rodzicom. Powiedzieli, że jeżeli jesteśmy szczęśliwi, to oni też. Siedzieliśmy po kolacji. Dochodziła 21.00. Było miło. I wtedy powiedziałem: Jest jeszcze coś, panie prezydencie, co chciałbym panu zakomunikować. Pana córka jest w ciąży. Dobrze, że prezydent trzymał wtedy w ręku szklankę z wodą, bo przez chwilę nie mógł powietrza złapać. Po chwili powiedział: Skończ z tym prezydentem. Jesteś naszym synem - wspominał Dubieniecki w wywiadzie dla "Gali".

Zakochani pobrali się w 2007 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni. Nie mogli jednak wziąć ślubu kościelnego nie tylko dlatego, że wedle Kościoła Katolickiego Kaczyńska nadal była żoną Smuniewskiego, ale również dlatego, że Dubieniecki był niewierzący. Przyjęcie weselne zorganizowano w ośrodku rządowym w Juracie. Marta Kaczyńska była wtedy w piątym miesiącu ciąży. Na świat przyszła córka pary - Martyna.

Niesamowite zakochanie. Nagle wszystko trafiło na właściwe miejsce. Decyzję o drugim dziecku podjęliśmy świadomie. Chcieliśmy Martynki i mamy ją - mówiła kiedyś Kaczyńska.

Marta Kaczyńska i Marcin DubienieckiMarta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki ŁUKASZ KALINOWSKI/ East NEWS

Kto jest ojcem dziecka?

W 2012 roku do mediów dotarła informacja, że pierwszy mąż Kaczyńskiej nie jest ojcem Ewy. O zaprzeczenie ojcostwa do sądu wystąpiła Kaczyńska. Ojcem dziewczynki okazał się Dubieniecki.

29 czerwca 2007 roku w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie na podstawie wniosku Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej zarejestrowano postępowanie wyjaśniające o zaprzeczenie ojcostwa małoletniej Ewy Smuniewskiej. Stronami wyżej wymienionego postępowania byli Marta Kaczyńska-Dubieniecka oraz Piotr Smuniewski. W toku postępowania przesłuchano strony oraz świadka. 2 października 2007 roku skierowano do Sądu Rejonowego w Sopocie pozew o zaprzeczenie ojcostwa – poinformowała wówczas ówczesna szefowa Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

Na temat całej sprawy wypowiedział się też Dubieniecki, który w rozmowie z "Newsweekiem" przyznał:

Jestem prawnie i faktycznie ojcem mojego dziecka.

Marta KaczyńskaMieszkanie Marty Kaczyńskiej to mała galeria sztuki. We wnętrzach dużo obrazów

Trudny rozwód

Niestety, parze nie dane było bajkowe zakończenie. W 2011 roku Dubieniecki wyprowadził się od Marty Kaczyńskiej. Niedługo później złożył pozew rozwodowy. Sprawa ciągnęła się miesiącami. W 2014 roku postępowanie sądowe zostało zawieszone. W 2015 roku Dubieniecki trafił do aresztu (zarzucono mu kierowanie grupą przestępczą i wyłudzenie pieniędzy od państwa). Wtedy sprawa została umorzona, a Kaczyńska nadal była żoną mecenasa, który wyszedł z aresztu po 14 miesiącach. Temat rozwodu powrócił. Ich małżeństwo przestało istnieć w 2016 roku.

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska wzięła ślub. Świętowała z gośćmi w drogim warszawskim lokalu

Trzeci ślub

W 2017 roku w mediach zawrzało. Marta Kaczyńska zdecydowała się bowiem unieważnić pierwsze małżeństwo. Dzięki temu kolejny raz mogła wziąć ślub kościelny. Szybko okazało się, że działania Kaczyńskiej wiązały się z tym, że spotykała się z Piotrem Zielińskim. Mężczyzna podobnie jak Dubiniecki nie był osobą wierzącą. Dlatego też zakochani zdecydowali się na ślub cywilny. Ten odbył się 28 lipca 2018 roku. 

Marta Kaczyńska z Piotrem ZielińskimMarta Kaczyńska z Piotrem Zielińskim Marek Lasyk/REPORTER/East News

Plotkowano, że ślub kościelny nie był możliwy, bo dokumenty potwierdzające unieważnienie pierwszego ślubu nie dotarły z Watykanu na czas. A ten był dla zakochanych cenny. Kaczyńska i Zieliński nie chcieli czekać, bo kobieta była w ciąży, a dziecko lada moment miało przyjść na świat. Syn pary urodził się kilka dni po ślubie, bo na początku sierpnia 2018 roku

Więcej o: