Matylda Damięcka komentuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wymownymi grafikami. "Czarno to widzę"

Matylda Damięcka chętnie zabiera głos w sprawach politycznych i społecznych. W przypadku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie postąpiła inaczej.

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera Mateusza Morawieckiego i orzekł, że zaskarżone przez szefa rządu przepisy Traktatu o Unii Europejskiej, w rozumieniu wskazanym we wniosku, są niezgodne z Konstytucją. Decyzja wzbudziła skrajne emocje wśród polityków, publicystów, a także setek tysięcy obywateli. W wielu polskich miastach w niedzielę po południu zostały zorganizowane manifestacje w związku z orzeczeniem.

Zobacz wideo Matylda Damięcka napisała wiersz o LGBT

Dokładną transmisję strajku w Warszawie możecie śledzić na bieżąco na stronie Gazeta.pl.

Na protestach pojawiły się również gwiazdy, m.in. Kasia Tusk i Kinga Rusin. Matylda Damięcka swoje zdanie wyraziła w tradycyjny już dla niej sposób, czyli grafiką. Podobnie robiła wcześniej, komentując m.in. Strajk Kobiet, jazdę Beaty Kozidrak po alkoholu, czy rocznicę zamachu na World Trade Center

Matylda Damięcka komentuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

Matylda Damięcka zdobyła popularność dzięki roli w serialu "Na Wspólnej", jednak ostatnimi czasy głośniej jest o niej za sprawą ilustracji, które publikuje w mediach społecznościowych. Artystka dosadnie komentuje sprawy społeczne i polityczne. W przypadku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie mogło być inaczej. Na jej Instagramie pojawiła się grafika, na której możemy zobaczyć piramidę z ludzi, którzy sięgają do gwiazd, symbolizujących Unię Europejską.

Mrok. Wy trzymajcie. Czarno to widzę - napisała pod grafiką.

Na kolejnych slajdach widzimy nawiązanie do braci Kaczyńskich, a także protestów w sprawie krzyża na Karkowskim Przedmieściu z Warszawie z 2010 roku. Zobaczcie zresztą sami. 

 

Pod postem pojawiła się cała masa komentarzy. Zdecydowana większość internautów docenia przekaz i jest podobnego zdania, co Damięcka.

W sedno jak zawsze.
W punkt.
Lepiej się tego opisać nie dało - piszą pod zdjęciem.

Jesteście podobnego zdania?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.