Nie żyje Czesław Lasota. Aktor znany m.in. z "Ogniem i mieczem" zmarł w wieku 89 lat

Związek Artystów Scen Polskich 30 września poinformował o śmierci swojego kolegi, Czesława Lasoty. Aktor znany z ról w "Alternatywach 4" czy "13 posterunku" miał 89 lat.

Czesław Lasota debiutował w latach 50., a w filmach grywał jeszcze przed ukończeniem PWST w Łodzi. Aktor był znany głównie z ról drugoplanowych oraz teatralnych przedstawień. Widzom przede wszystkim zapadła w pamięci postać różdżkarza, w którą wcielał się Lasota w serialu "Alternatywy 4". Wystąpił także m.in. w ekranizacji "Ogniem i mieczem", w której wcielił się w postać Żyda karczmarza Dopuły.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Zmarł aktor Czesław Lasota. Widzowie żegnają artystę

O śmierci aktora poinformował w czwartek 30 września Związek Artystów Scen Polskich. W mediach społecznościowych organizacji pojawiła się smutna wiadomość o śmierci lubianego artysty.

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. Związany z teatrami w całej Polsce, m.in: Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu. Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w „Poskromieniu złośnicy" Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 roku. (...) Spoczywaj w pokoju - czytamy na Facebooku. 

Pod postem organizacji pojawiło się również mnóstwo komentarzy od przygnębionych fanów talentu Lasoty, którzy pamiętają jego charakterystyczne, choć epizodyczne role.

Wspaniały, kojący, inspirujący. W niebie radość.
Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół...Tak bardzo mi przykro, cudowny człowiek.
Fantastyczny jako różdżkarz w serialu "Alternatywy 4" - czytamy w komentarzach.

Rodzinie i przyjaciołom Czesława Lasoty składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Więcej o: