Gabby Petito nie żyje. Policja potwierdziła, że znalezione ciało to zwłoki youtuberki. Trwają poszukiwania partnera

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Koroner hrabstwa Teton Brent Blue poinformował, że odnalezione kilka dni temu w parku narodowym ciało młodej kobiety to zwłoki Gabby Petito. Trwają poszukiwania jej narzeczonego, Briana Laundrie.

Od kilku tygodni w mediach nieustannie pojawiają się nowe doniesienia w sprawie zaginięcia 22-letniej amerykańskiej youtuberki Gabby Petito. Kobieta podróżowała po Stanach Zjednoczonych ze swoim partnerem. Dziewczyna po raz ostatni kontaktowała się z rodziną pod koniec sierpnia, po tym słuch po niej zaginął.

Po trzech tygodniach poszukiwań w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming odnaleziono ciało młodej kobiety, policja potwierdziła, że są to zwłoki Gabby, a głównym podejrzanym w sprawie morderstwa jest jej chłopak Brian Laundrie.

Gabby PetitoŚwiadkowie widzieli, jak Brian Laundrie uderzył Gabrielle Petito

Zobacz wideo Dziewczyna Gimpera żartuje sobie z przemocy domowej

Gabby Petito nie żyje. Trwają poszukiwania podejrzanego o morderstwo 22-latki Briana Laundrie

Policja oświadczyła, że Gabby Petito padła ofiarą zabójstwa. Na ten moment nie podano jeszcze dokładnej przyczyny śmierci kobiety. Ciało 22-letniej youtuberki odnaleziono w niedzielę, 19 września na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

Wciąż trwają poszukiwania jej partnera Briana, który na początku września powrócił sam z ich wspólnej podróży. Mężczyzna nie chciał rozmawiać z policją, następnie wynajął adwokata i zniknął. W poniedziałek 20 września FBI podało, że mają nakaz przeszukania domu rodzinnego 23-latka. Laundrie został uznany za głównego podejrzanego w sprawie zabójstwa Petito.

Policja w North Port w sobotę przekazała, że poszukiwania Briana odbywają się na terenie rozległego rezerwatu Carlton na Florydzie, na północ od North Port. Obszar ten miała wskazać rodzina Laundriego.

Z ostatnich rozmów Gabrielle Petito z matką wynika, że między dziewczyną a jej partnerem było coraz większe napięcie

Jak podaje portal CNN, jedna z ostatnich rozmów 22-latki z jej matką dotyczyła coraz gorszych relacji z jej chłopakiem. Dziewczyna była załamana, ponieważ dochodziło między nimi do coraz częstszych kłótni. Taki obraz sprawy wyłania się również z analizy SMS-ów wymienionych między kobietami. Ostatnia wiadomość wysłana z jej telefonu dotyczyła tego, że w parku Yosemite nie ma zasięgu.

Ważnym elementem w całej sprawie są również zeznania mężczyzny, który widział, jak Brian Laundrie uderzył dziewczynę. O sprawie poinformował 911.  Do interwencji policji doszło 12 sierpnia, według sporządzonego raportu, mimo śladów przemocy, para przekonywała, że się kochają i są szczęśliwi. 

Sprawa śmierci youtuberki poruszyła media oraz internautów z całego świata.

Więcej o: