Sebastian Karpiel-Bułecka ocenia wychowywanie dzieci w góralskim stylu: Jakbyś komuś powiedział, że masz ADHD, dostałbyś klapsa

Sebastian Karpiel-Bułecka zaangażował się w akcję #zdrowiewgłowie. Z tego powodu opowiedział o swoim dorastaniu w górach i stylu wychowywania dzieci przez tamtejszych mieszkańców.

Sebastian Karpiel-Bułecka wspiera wspomnianą akcję fundacji TVN, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Zbierane są fundusze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Spoty emitowane są m.in. na antenie stacji. Teraz lider Zakopower udzielił wywiadu, w którym poruszył temat góralskiego wychowania w kontekście zdrowia psychicznego.

Zobacz wideo Paulina Krupińska o związku z Sebastianem Karpielem-Bułecką

Sebastian Karpiel-Bułecka o wychowaniu w góralskim stylu

Karpiel-Bułecka udzielił wywiadu dziennikarzowi portalu Dzień dobry TVN. Przyznał, że w środowisku, w jakim dorastał, nie było świadomości, że dzieci mogą mieć poważne problemy:

To był temat tabu. Nie mówiło się o tego typu rzeczach. Wtedy nie było wielu "dolegliwości", o których mówi się dzisiaj. Jakbyś komuś powiedział wtedy, że masz ADHD, dostałbyś klapsa w tyłek. Dziś jesteśmy bardziej świadomi i wiemy z czego niektóre problemy wynikają. Zachowanie dzieci dzięki temu nie jest oceniane jako "niegrzeczne" - powiedział Sebastian.

Muzyk sam jest ojcem. Razem z Pauliną Krupińską wychowują pięcioletnią Tosię oraz trzyletniego Jędrka. Jakie ma rady dla rodziców?

Zawsze bardzo przeżywam, kiedy widzę, że są dzieci, które cierpią i chorują, potrzebują pomocy. Ważne jest to, żeby poświęcać dzieciom czas. Nawet na siłę próbować wyciągać informacje. Rodzice są często zabiegani i zapracowani, nie mają czasu, żeby im go poświęcać - dodał.

Oprócz Sebastiana w akcję zaangażowali się także m.in. Kayah, Anna Dereszowska oraz Dorota Szelągowska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.