Aleksandra Kwaśniewska mówi o świadomej bezdzietności. Doda, Agnieszka Woźniak-Starak i inne gwiazdy też nie chcą mieć dzieci

Niedawno Aleksandra Kwaśniewska poruszyła temat świadomej bezdzietności. Nie ona jedna w show-biznesie nie planuje macierzyństwa. Powody, dla których gwiazdy nie decydują się na posiadanie dziecka, są różne.

Mimo że jest 2021 rok, kobiety wciąż muszą tłumaczyć się z tego, że same chcą decydować o własnym ciele. Presja posiadania dziecka narzucana przez społeczeństwo nadal istnieje, ale już coraz więcej kobiet, w tym także gwiazd rodzimego show-biznesu, otwarcie mówi, że nie chce mieć dzieci.

Aleksandra Kwaśniewska 

Aleksandra Kwaśniewska w pierwszym odcinku "Miasta kobiet", którego jest jedną z prowadzących, poruszyła temat świadomej bezdzietności. Sama nie chce mieć dzieci, więc to temat dla niej szczególnie ważny. W najnowszym poście na Instagramie napisała, że ma nadzieję, że uda jej się znormalizować rezygnacje z macierzyństwa.

(...) Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić "niewinne" pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą... - pisała na Instagramie.

Aleksandra Kwaśniewska jak Scarlett Johanson?Aleksandra Kwaśniewska jak Scarlett Johanson? Fot. Instagram/ aleksandraleksandrowna

Agnieszka Woźniak-Starak

Prowadząca "Dzień dobry TVN" również nie planuje być mamą. Post Oli Kwaśniewskiej skomentowała krótko i dosadnie.

Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze, czy komuś się to podoba, czy nie. Dzięki Ola! - napisała.

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak KAPIF

Doda

Piosenkarka już wielokrotnie odpowiadała na pytania, czy planuje mieć dziecko. Wiele spraw u Dody się zmienia, jednak jej pogląd, jeśli chodzi o macierzyństwo, od lat jest stały. Artystka nie ma instynktu macierzyńskiego.

Uważam, że każda kobieta ma prawo do takiej decyzji. To nie tak, że nie lubię dzieci, po prostu nie czuję, że spełnię się jako matka. Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę. Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie. Obie postawy są fantastyczne, żadna decyzja nie jest gorsza ani lepsza - mówiła w rozmowie z magazynem "Wprost".

?>*>*qBG^z`)WJrH}^1kGaH?>*>*qBG^z`)WJrH}^1kGaH Kapif.pl

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska od lat jest szczęśliwą żoną, jednak nie planuje powiększać rodziny. W programie "Miasto kobiet" przyznała, że od lat jej postawa jest krytykowana. Inne kobiety zarzucają jej, że bez dziecka nie będzie tak samo wartościowa, jak matki.

Były takie sytuacje, kiedy czytałam, że moje życie jest nic niewarte. W momencie, kiedy nie jestem matką, nie decyduję się na macierzyństwo, to nie noszę w sobie tej wartości. Macierzyństwo jest w moim odczuciu heroizmem, bo trzeba w jakimś stopniu zrezygnować z siebie... - mówiła.

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska instagram.com@chodakowskaewa

Magdalena Cielecka

Aktorka ma na swoim koncie kilka poważnych związków, jednak z żadnym z partnerów nie chciała mieć dziecka. W wywiadzie dla "Twojego Stylu" wspominała, że jeszcze nie poczuła instynktu macierzyńskiego.

Życie jest mądrzejsze od nas. Być może dla mnie rodzina to niekoniecznie mężczyzna i dziecko - podsumowała.

Magdalena CieleckaMagdalena Cielecka KAPiF

Edyta Olszówka

Edyta Olszówka również nie zdecydowała się na dziecko, bo jak sama tłumaczy, nigdy nie czuła takiej potrzeby.

Mogę rozmawiać o bezwarunkowej miłości, ale niewiele o tym wiem. Ani teraz, ani wcześniej nie czułam się gotowa na podjęcie takiego wyzwania jak dziecko - mówiła w jednym z wywiadów.

Edyta OlszówkaEdyta Olszówka skos / KOS SZYMON/KAPiF.pl

Beata Pawlikowska

Pisarka była kiedyś związana z Wojciechem Cejrowskim, a dwa lata temu ponownie wyszła za mąż. Podróżniczka skupia się na swoich pasjach, w których nie ma miejsca dla dziecka.

Mam to, czego chciałam. Wierzę w to, że dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać? Nie ma dla mnie sensu - mówiła w rozmowie z "Galą".

Beata Pawlikowska świętuje drugą rocznicę związkuBeata Pawlikowska świętuje drugą rocznicę związku fot.Instagram/beata.pawlikowska

Miley Cyrus

Wśród zagranicznych gwiazd również nie brakuje tych, które nie chcą mieć dzieci. Miley stwierdziła, że rezygnuje z macierzyństwa przez zmiany klimatyczne. Piosenkarka jest zdania, że nie powinno się sprowadzać kolejnego życia na świat.

Dopóki nie poczuję, że moje dziecko będzie żyło na ziemi z rybami w wodzie, nie sprowadzę innej osoby, żeby sobie z tym radziła. Nie chcemy się rozmnażać, ponieważ wiemy, że ziemia nie może sobie z tym poradzić - powiedziała w rozmowie z "Elle".

Miley CyrusMiley Cyrus Instagram/popsugarbeauty

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston, mimo że sama nie ma dzieci, uważa, że spełnia się w macierzyństwie poprzez opiekę nad dziećmi innych.

Dlaczego niektórzy uważają nas za gorsze, bo nie urodziłyśmy dzieci? Ja spełniam się w macierzyństwie, na przykład troszcząc się o przyjaciół, ich dzieci i ich psy - mówiła w jednym z wywiadów.

Jennifer AnistonJennifer Aniston O'Connor/AFF-USA.com/ONS

Więcej o: