Agata Duda na spotkaniu z innymi pierwszymi damami. Stylista nieźle ją skrytykował. "Zbyt krzykliwa"

Agata Duda uczestniczyła w spotkaniu pierwszych dam w Rzymie. Jej stylizacja tym razem nie wszystkim się spodobała. Małżonka prezydenta RP bez wątpienia wyróżniała się z tłumu.

Agata Duda towarzyszyła mężowi podczas podróży do Rzymu. Andrzej Duda spotkał się z prezydentami państw z Grupy Arraiolos, a jego żona wzięła udział w spotkaniu z pierwszymi damami. Kadry ze spotkania, które pojawiły się w sieci, przyciągnęły uwagę ze względu na kreacje pań. Agata Duda postawiła na lubiany przez siebie kwiatowy motyw w zdecydowanych kolorach. Jeden ze stylistów niezbyt przychylnie ocenił jej ubiór.

Zobacz wideo Andrzej Duda uczcił urodziny swojej żony

Wiktoria GąsiewskaWiktoria Gąsiewska kupiła mieszkanie. Już pochwaliła się nim swoim fanom

Agata Duda na spotkaniu z innymi pierwszymi damami. Stylista ocenił kreację. Jak się prezentowała?

Pierwsza dama słynie z kobiecego stylu i zazwyczaj jej stylizacje są dobrze dobrane. Na mniej formalne spotkania często wybiera sukienki w kwiaty. Zauważalne jest także jej umiłowanie do różu. Roślinne motywy dodają dziewczęcości. Jednak najwyraźniej odmiennego zdania są pierwsze damy, które wzięły udział w spotkaniu w Rzymie. Panie spotkały się w Galerii Borghese. Były tam małżonki głów państw z m.in. Niemiec, Irlandii, Malty, Węgier czy Austrii. Agata Duda zdecydowanie wyróżniała się z tłumu. Tego dnia założyła sukienkę o długości midi w wielkie różowe kwiaty z dodatkiem zieleni i czerni. Inne prezydentowe wybrały bardzo stonowane kolory - granat, czerń i biel. Strój pierwszej damy skomentował stylista Jarosław Szado, który w rozmowie z "Faktem" nie krył, że tym razem nie prezentowała się najlepiej.

Najważniejsze w takich grupowych spotkaniach - zwłaszcza we współczesnych czasach, kiedy ważne jest zdjęcie - żeby "wpisać się" w obrazek. Tutaj zapomniano o grupie, ta tkanina jest za bardzo charakterystyczna i wyrazista. Wszystkie elementy stylizacji zostały prawidłowo zachowane, oprócz tkaniny, która jest zbyt krzykliwa. Ten wybór byłby odpowiedni, gdyby kreacja została wybrana na wyjście u boku prezydenta. W przypadku spotkania w większej grupie kobiet, zwłaszcza prezydentowych, kreacja niepotrzebnie "krzyczy" i zwraca uwagę na własną osobę - ocenił stylista.

Jednak nie wszystko było złe. Jarosław Szado przyznał, że sukienka pierwszej damy miała odpowiednią długość i fason, a szeroki pasek i buty w czarnym kolorze dobrze pasowały do całości. Jednak nie tylko Agata Duda dostała krytyczną uwagę.

Niektóre z pań założyły na spotkanie sandały i sukienki przed kolano, to jest wręcz karalne w etykiecie ubioru - stwierdził stylista.
 

Hailey i Justin BieberHailey i Justin Bieberowie na premierze filmu. Muzyk nie mógł oderwać wzroku od żony

Dodał także, że na grupowe spotkania, na których robione są zdjęcia, warto postawić na jednolite tkaniny i neutralne kolory. Na tego typu oficjalne wyjścia doradza tzw. zasadę królowej Elżbiety II - "prosto i klasycznie".

Więcej o: