Strój Kardashian na Met Gali sprawiał problemy. Kim nie poznała... Kendall Jenner. Reakcje sióstr? To hit wśród memów!

Kim Kardashian pojawiła się na Met Gali 2021 w zasłaniającej każdy skrawek ciała kreacji od Balenciagi. Efekt? Kontrowersja i sprzeczne reakcje odbiorców - wiele słów podziwu i fala krytyki. Celebrytka ma jednak dystans do medialnego szumu. Pokazała zdjęcie z Kendall Jenner, które stało się hitem sieci.

Kim Kardashian na tegorocznej Met Gali niewątpliwie wyróżniała się stylizacją. Większość gwiazd na czerwonym dywanie zaprezentowała swoje wdzięki w tzw. naked dress. Celebrytka natomiast wkroczyła na salony u boku projektanta i dyrektora kreatywnego Balenciagi zasłonięta od stóp do głów czarnym materiałem. Demna Gvasalia pomagał jej w swobodnym poruszaniu się - Kim miała bowiem mocno ograniczone pole widzenia przez założoną na twarz maskę. Podczas "modowych Oscarów" nie poznała nawet przyrodniej siostry - Kendall Jenner.

Zrobione przez fotoreporterów zdjęcie, na którym widać reakcję obu spotkanych na gali córek Kris Jenner, obiegło cały świat. W mgnieniu oka stało się memem, z którego śmieje się sama Kim.

Zobacz wideo Kim Kardashian wsiada do busa i jedzie na Met Galę!

Kim Kardashian i Kendall Jenner razem na Met Gali 2021

Dwie siostry na jednym wydarzeniu i dwie tak odmienne stylizacje. Kendall w przeciwieństwie do Kim postawiła na projekt eksponujący jej ciało. Zaprezentowała się w przezroczystej sukni francuskiego domu mody Givenchy, która ozdobiona została setkami mieniących się kryształów. To właśnie dzięki biżuteryjnym dodatkom Kardashian w ostatniej chwili zorientowała się, że obok niej na Met Gali stanęła Jenner. 

Na Instagramie udostępniła zabawne zdjęcie z wydarzenia. 

Kendall zawołała mnie po imieniu, ale ja nie byłam w stanie dostrzec, kto to był. W końcu zobaczyłam zarys jej błyszczącej sukni - napisała.

Kim Kardashian nie poznała Kendall JennerKim Kardashian nie poznała Kendall Jenner Instagram/ @kimkardashian

Sensacyjny strój Kim Kardashian

Jedni porównują kontrowersyjną kreację Kim Kardashian do grafiki przedstawiającej czarnego ludzika, która od lat widnieje na drzwiach toalet publicznych i wskazuje kobietom drogę. Drudzy widzą w stylizacji amerykańskiej gwiazdy demona, który w wyobraźni lub snach nieruchomo stoi na środku ciemnego pokoju. 

Porównania stylizacji Kim KardashianPorównania stylizacji Kim Kardashian Instagram/ @kimkardashian

Niektórzy twierdzą, że kreatywność celebrytki i jej nowy, tajemniczy wizerunek to wyłącznie słaby chwyt marketingowy. Inni uważają, że była partnerka Kanyego Westa spełnia misję i obrazuje współczesną kulturę Stanów Zjednoczonych, w której króluje brak szacunku do anonimowości i prywatności celebrytów oraz swoboda w negatywnym ocenianiu ich zachowań. Ale czy możemy mówić o ochronie anonimowości osób, które same z niej zrezygnowały, pokazując w social mediach każdy moment z życia?

Kim Kardashian z zasłoniętą twarzą na Met GaliMet Gala 2021. Kim Kardashian na czerwonym dywanie zasłoniła twarz w czarnym zestawie

Fani Kim są jednak przekonani, że ich idolka zawsze wzbudza kontrowersje - niezależnie od tego, czy epatuje nagością, czy zasłania ciało. 

Jako osoba, która zawsze jest krytykowana za nadmierne eksponowanie seksualności, Kim udowodniła, że potrafi zakryć każdy skrawek ciała, a i tak nadal pozostaje obiektem kpin. To jest amerykańska kultura - czytamy na fanpage'u gwiazdy na Twitterze.

Kim Kardashian doczekała się wielu parodii. Również w Polsce. Jej strój był dla Katarzyny Nosowskiej inspiracją do stworzenia zabawnego filmiku, który podbija sieć. A kto na amerykańskiej celebrytce zrobił największe wrażenie podczas Met Gali 2021? Dwie (według niej) najpiękniejsze dziewczyny na świecie, czyli Kendall Jenner w kryształach oraz Rihanna w czarnym, oversizowym kostiumie. Spodziewaliście się takiego wyboru?

Hailey Bieber, Megan Fox i MGKAfterparty Met Gali u Bieberów. Hailey odsłoniła nogi, a Rihanna... pośladki

Więcej o: