Na gali MTV jak Nosowska, teraz jak Marilyn Monroe. Billie Eilish na Met Gali jest nie do poznania!

Za nami Met Gala 2021. Na czerwonym dywanie nie zabrakło Billie Eilish, która tym razem zaprezentowała się w kreacji zainspirowanej Marilyn Monroe.

Met Gala jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży mody. Odbywa się od 1948 roku w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Nazywana jest "Oscarami Mody" i dostać się na nią mogą tylko nieliczni. Zaproszenia rozdziela ponoć sama Anna Wintour, redaktor naczelna magazynu "Vogue". Tym razem motywem przewodnim było hasło "In America: A Lexicon of Fashion" ("W Ameryce: Leksykon mody"), nawiązujące do amerykańskiej kultury. Na czerwonym dywanie nie zabrakło Billie Eilish, której stylizacja ma przypominać kreacje ikon Złotej Ery Hollywood, a przede wszystkim - Marilyn Monroe. To całkowita zmiana jeśli spojrzeć na to, jak zaprezentowała się na gali MTV Video Music Awards zaledwie dzień wcześniej. Eilish przypominała wówczas bardziej Katarzynę Nosowską, niż amerykańską gwiazdę kina lat 50.

Zobacz wideo "Billie Eilish: The World’s A Little Blurry" [ZWIASTUN]

Kim Kardashian z zasłoniętą twarzą na Met GaliMet Gala 2021. Kim Kardashian na czerwonym dywanie zasłoniła twarz w czarnym zestawie

Met Gala 2021. Billie Eilish niczym Marilyn Monroe

Gwiazda pojawiła się w ogromnej, rozłożystej sukni w kolorze ecru. Autorem kreacji zainspirowanej starym Hollywood jest Oscar de la Renta. Stylizacja jest kolejnym krokiem w wizerunkowej przemianie 19-letniej wokalistki. Gwiazda przyznała na czerwonym dywanie, że dopiero od niedawna zaczęła czuć się komfortowo z własnym ciałem, co pozwoliło jej na zmiany. 

Zawsze chciałam to zrobić, ale się bałam. Nie czułam się zbytnio komfortowo we własnej skórze i dopiero teraz nadszedł ten czas - zdradziła Eilish.
 

Artystka zdradziła, że jej look inspirowany był również... lalkami Barbie.

Świąteczne Barbie były moją ulubioną rzeczą na świecie. Prosiłam o nie w każdą gwiazdkę. Serio, to była moja inspiracja.

MET Gala 2021. Polityczne hasłaMet Gala 2021 w politycznych nastrojach. Cara Delevingne z hasłem na biuście, polityczka z apelem

Podoba wam się Eilish w takim wydaniu?

Więcej o: