Fryzjer księżnej Diany zdradził kulisy jej metamorfozy. "Nigdy nie oglądaliśmy się za siebie"

W programie "Vogue Visionaries" wieloletni fryzjer księżnej Diany, Sam McKnight, zdradził jak zachęcił ją do krótkiego cięcia. To on czesał ją do kultowej sesji, która ukazała się w brytyjskim "Vogue'a".

Fryzura księżnej Diany zyskała już miano kultowej. Królowa ludzkich serc słynęła z wysoko zaczesanych, krótkich blond włosów. Przez lata dziewięćdziesiąte miliony kobiet naśladowały elegancki styl księżnej, nie wszyscy jednak wiedzą, że za wygląd jej włosów odpowiadał Sam McKnight.

Zobacz wideo "Spencer". Jest zwiastun nowego filmu o księżnej Dianie. Kristen Stewart w roli tytułowej

Fryzjer wspomina księżną Dianę: Sprawiła, że wszyscy się w tym uśmiechu roztopiliśmy 

Stylista fryzur poznał księżną podczas sesji do brytyjskiego wydania "Vogue'a" w 1990 roku. Diana zrobiła na nim ogromne wrażenie, a na planie zdjęciowym dogadywali się znakomicie.

Długonoga blondynka przeskakiwała stopnie schodów, uśmiechnęła się i sprawiła, że wszyscy się w tym uśmiechu roztopiliśmy - opowiadał 

Owocem ich ówczesnej współpracy są słynne zdjęcia księżnej w tiarze. Na fotografiach Diana wygląda, jakby miała już wyraźnie skróconą fryzurę, to jednak tylko optyczny efekt. W rzeczywistości włosy kobiety zostały obcięte już po sesji, a wcześniej zostały zaczesane, tak by wydawały się krótkie.

Jak wspomina McKnight, Dianie bardzo spodobała się sobie w takim uczesaniu, dlatego poprosiła fryzjera, by ten ostrzygł ją według ówczesnych trendów.

Powiedziałem, że ściąłbym je wszędzie i zrobiłbym coś zupełnie nowego. (...) To był początek lat 90-tych i wtedy akurat pracowałem przy wielu pokazach mody oraz sesjach okładkowych. Sporo dziewczyn miało już krótkie włosy, bo zaczynała się moda na ostry, bardziej androgeniczny, biznesowy look. Na to księżna Dia powiedziała: "Dlaczego by nie zrobić tego od razu?". No to zrobiłem i później już nigdy nie oglądaliśmy się za siebie - wyznał stylista.

Sam McKnight współpracował z Dianą aż do śmierci księżnej w 1997 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.