Książę Harry niespodziewanie pojawił się na gali czasopisma "GQ". Grzmiał w przemówieniu

Książę Harry wezwał rządy do rozwiązania problemu "ogromnej dysproporcji" w dostępie do szczepionek przeciw COVID-19 na całym świecie. Później uderzył w media.

Od narodzin Lilibet Diany, Książę Harry unikał publicznych wystąpień, ale w środę pojawił się na ekranie podczas rozdania nagród GQ Men of the Year. "Wręczył" nagrodę zespołowi stojącemu za szczepionką Oxford - AstraZeneca. Swoje przemówienie wykorzystał do dwóch celów.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Beata K.Beata K. została zatrzymana przez policję. Prowadziła samochód pod wpływem alkoholu

Książę Harry pojawił się na gali czasopisma GQ. Wygłosił zaskakujące przemówienie

Książę Harry wygłosił przemówienie podczas niespodziewanego, wirtualnego występu w czasie gali. Wnuk królowej Elżbiety przemawiał na żywo ze swojej rezydencji w Montecito. Na początku wykorzystał okazję i wezwał rządy, aby robiły więcej w celu szczepienia ludzi w biedniejszych krajach.

Dopóki wszyscy nie będą mogli uzyskać dostępu do szczepionki, wszyscy jesteśmy zagrożeni. Nie możemy iść naprzód, dopóki nie zajmiemy się brakiem równowagi - powiedział.

Następnie książę Harry postanowił uderzyć w media, które - jego zdaniem - w kampanii szczepionkowej sieją dezinformacje.

Rodziny na całym świecie są przytłoczone dezinformacją na masową skalę w mediach informacyjnych i mediach społecznościowych, gdzie ci, którzy handlują kłamstwami i strachem, tworzą niechęć do szczepień, co z kolei prowadzi do podzielenia społeczeństwa i zachwiania zaufania - grzmiał.

Warto wspomnieć, że na w uroczystej gali czasopisma "GQ" brał udział m.in. Piers Morgan, który po sensacyjnym wywiadzie Meghan Makle i księcia Harry'ego z Oprah Winfrey zarzucił książęcej parze kłamstwo.

Laura BreszkaLaura Breszka adoptowała syna zmarłej siostry. Opowiedziała o swojej codzienności

Dziennikarz powiedział w programie "Good Morning Britain", że nie wierzy w ani jedno słowo na temat rzekomego rasizmu w rodzinie królewskiej i problemów psychicznych Markle. Offcom (brytyjski organ państwowy nadzorujący rynek mediów) oficjalnie uznał, że krytycznym komentarzem Morgan nie naruszył obowiązujących na Wyspach przepisów.

Więcej o: