Katarzyna Figura od lat walczy o rozwód. Tym razem znowu się nie udało. "Wzburzona opuściła salę sądową"

Rozwód Katarzyny Figury i jej męża Kaia Schoenhalsa jeszcze trochę potrwa. 27 sierpnia odbyła się kolejna rozprawa sądowa, która po raz kolejny nie zakończyła długoletniej batalii.

To wciąż nie koniec batalii pomiędzy Katarzyną Figurą a jej byłym mężem, Kaiem Schoenhalsem. Aktorka już dziewięć lat temu wniosła pozew o rozwód i opowiedziała głośno, że ona i jej dzieci były ofiarami przemocy. Figura bez ogródek wyjawiła wówczas, że była regularnie poniżana, upokarzana i bita. Mimo upływu lat i dramatycznych zeznań nadal nie otrzymała rozwodu.

Ewa Drzyzga, Agnieszka Woźniak-StarakEwa Drzyzga odpowiada na komentarz, że wygląda jak "uboga krewna" Agnieszki Woźniak-Starak

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

Katarzyna Figura wciąż nie dostała rozwodu

Ostatnia rozprawa odbyła się pod koniec 2019 roku, ale jej mąż wówczas po raz kolejny nie pojawił się w sądzie. Wyznaczono wtedy kolejny termin, który przez pandemię był kilkukrotnie zmieniany, aż do 27 sierpnia bieżącego roku. Figura w sądzie na warszawskiej Pradze zjawiła się w towarzystwie córek - Koko i Kaszmir. Mąż gwiazdy nie był obecny na rozprawie, jednakże miała ona charakter zdalny - możliwe zatem, że uczestniczył jedynie cyfrowo. Jak donosi "Fakt", wyraźnie wzburzona aktorka już po kilku minutach jej rozpoczęcia wyszła z sali sądowej.

Była zdenerwowana, za co przepraszała nawet obecnego przy niej prawnika. Figura nie skomentowała wydarzeń z sali sądowej - czytamy w "Fakcie".

Figura pierwszy raz o tym, że padła ofiarą przemocy, opowiedziała w 2012 roku. W wywiadzie dla magazynu "Viva!" wyznała, że jej małżeństwo z Amerykaninem to była "szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie". Odważyła się jednak upublicznić swoją sytuację, gdyż zaczęła bać się o dzieci, które również doświadczyły przemocy ze strony Schoenhalsa. Po stronie aktorki stanęła także jej teściowa, która głośno mówiła, że jej syn to "niebezpieczny psychopata i socjopata".

Mateusz BanasiukBanasiuk wrócił z wakacji i zastał przykrą niespodziankę. Ukradli mu rower

Kolejna rozprawa ma odbyć się we wrześniu.

Więcej o: