Roman Kostrzewski walczy z rakiem. Koledzy z zespołu Kat: Potrzebne są pieniądze na leczenie

Roman Kostrzewski od dwóch lat choruje na nowotwór. Wokalista zespołu Kat może liczyć na kolegów z grupy. Organizują koncert charytatywny z udziałem wielu gwiazd, a dochód z biletów zostanie przeznaczony na leczenie muzyka.

Roman Kostrzewski jest gwiazdą polskiej sceny metalowej. Wokalista zespołu Kat zmaga się z nowotworem. Potrzebuje wsparcia w leczeniu, które pochłania krocie. Koledzy z zespołu postanowili mu pomóc. Dochód z organizowanego przez nich koncertu charytatywnego zostanie przekazany w całości dla lidera grupy.

Alicja Majewska, Andrzej PiasecznyAlicja Majewska komentuje zwolnienie Piaska z TVP. "Ogromnie żałuję"

Zobacz wideo ABCDE czerniaka - jak odróżnić zwykłe znamię od śmiertelnie niebezpiecznej zmiany

Roman Kostrzewski walczy z rakiem. Koledzy z Kat: Pomożemy Romkowi w walce z tym cholerstwem

Choroba Romana Kostrzewskiego zaczęła się w 2019 roku. Wówczas wokalista zespołu Kat & Roman Kostrzewski odwołał zaplanowane koncerty grupy. Wyjaśnił, że czeka go pobyt w szpitalu, a także zabieg, po którym nie będzie mógł przez jakiś czas wrócić na scenę.

W ubiegłym roku zespół poinformował fanów na Facebooku, że z wokalistą nie dzieje się dobrze. Nie chcąc wdawać się w szczegóły, panowie napisali, że "tym razem nie chodzi o przeziębienie i sprawa wymaga poważniejszych kroków". Wspomnieli także o drugiej operacji, która czeka muzyka. Później wyszło na jaw, że chodzi o nowotwór.

Od ubiegłego roku Roman Kostrzewski podupadł na zdrowiu, co widać gołym okiem - lider zespołu bardzo schudł. Zespół Kat postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc koledze na większą skalę. 12 września w klubie "A2" we Wrocławiu odbędzie się koncert z udziałem gości specjalnych, a cały dochód z biletów zostanie przeznaczony na leczenie muzyka.

Oprócz tego, że się wybornie zabawimy, to spełnimy też dobry uczynek i pomożemy Romkowi w walce z tym cholerstwem, z którym się zmaga - czytamy w komunikacie zespołu Kat & Roman Kostrzewski na Facebooku.

Kasia Tusk, Stanisław CudnyKasia Tusk z mężem i córkami zmierza w odwiedziny do rodziców

Oprócz zespołu na scenie pojawią się m.in. Adam "Nergal" Darski, Tomasz "Titus" Pukacki, Piotr "Peter" Wiwczarek czy Adrian "Fred" Frelich. Oprócz tego koncert zostanie nagrany na DVD, dzięki czemu będzie można dołożyć swoją cegiełkę, kupić nagranie i wspomóc leczenie. Romanowi Kostrzewskiemu życzymy zdrowia.

Więcej o: