Dziecko Eminema wyznało, że jest osobą niebinarną. Stevie pokazałx swoją przemianę

Do tej pory adoptowane przez Eminema dziecko określało się jako kobieta. Teraz wyjawiłx, że jest osobą niebinarną, otwartą na wszystkie zaimki.

Adoptowane przez Eminema dziecko udostępniłx filmik na TikToku, w którym informuje, że jest osobą niebinarną. Zaznaczyłx, że jest otwartx na wszystkie zaimki i od teraz używa imienia Stevie.

Zobacz wideo Dziecko Eminema, Stevie, poinformowało, że jest osobą niebinarną

Dziecko Eminema, Stevie, jest osobą niebinarną 

Eminem ma trójkę dzieci - biologiczną córkę Hailie oraz dwójkę adoptowanych - Alainę i Stevie. Ostatnie z nich pokazałx swoją metamorfozę na TikToku i przyznałx, że jest osobą niebinarną. Rezygnuje z imienia Whitney i prosi o używanie nowego - Stevie. 

Nagranie idealnie obrazuje drogę, jaką przeszłx. Najpierw pokazuje zdjęcia, na których używałx imienia Whitney i zaimków ona/jej, później przechodzi do obrazów ze Stevie i osoby otwartej na wszystkie zaimki. 

Zobacz, jak czuję się bardziej komfortowo ze sobą. Nieustannie się rozwijam i zmieniam - napisałx Stevie.

Nagranie możecie zobaczyć na górze tekstu. Otwarcie na wszystkie zaimki w języku angielskim sprowadza się do liczby pojedynczej słowa "they", które jest neutralne i nie określa, czy mamy do czynienia z kobietą, czy z mężczyzną. W języku polskim w kontekście osób niebinarnych nie mamy wypracowanego uzusu. Jedną z możliwości jest stosowanie znaku zastępującego, np. "pisałxm" lub "pisał_m". Często używa się też rodzaju neutralnego ("pisałom", "ono pisało") lub form męskich i żeńskich na zmianę. Więcej o zaimkach niebinarnych możesz przeczytać na zaimki.pl.

Osoba niebinarna - co to znaczy? 

Osoba niebinarna to osoba, której płeć nie wpisuje się w binarny podział na kobiety i mężczyzn. Mogą znajdować się na spektrum pomiędzy obiema kategoriami K-M, mogą mieć płynną tożsamość płciową, mogą nie identyfikować się też z żadną płcią.

Zobacz też: Elliot Page pozuje w lustrze. Widać kilkumiesięczne blizny po usunięciu piersi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.