Upadek tak głośny jak debiut. Seungri, 31-letnia gwiazda K-popu skazana za stręczycielstwo

Seungri został skazany na trzy lata pozbawienia wolności. To nie jedyna kara, jaką za stawiane mu zarzuty poniesie była gwiazda K-popu.

K-pop to gałąź muzyki popularnej, która powstała w Korei Południowej, łącząc w sobie wiele różnych gatunków. Między innymi dance-pop, hip-hop czy rock. Odłam ten pojawił się wraz z jedną z pierwszych grup K-popowych, Seo Taiji and Boys, która powstała w 1992 roku. Jednak jeden z artystów stał się rysą na szkle tego gatunku. Mowa o Seungri, który w ostatnich dniach został skazany i będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Gwiazdor k-popu aresztowany. Kris Wu został oskarżony o gwałt i wykorzystywanie seksualne nieletnichKris Wu oskarżony o gwałt i wykorzystywanie seksualne nieletnich

Zobacz wideo

Seungri, gwiazda K-popu, skazana przez sąd

Seungri, a właściwie Lee Seung-hyun to 31-letnia południowokoreańska gwiazda K-popu, za którą szalały fanki na całym świecie. Mężczyzna realizował się nie tylko w dziedzinie muzyki, ale także filmu. Co więcej, miał własny klub nocny w stolicy Korei Południowej. Jednak największą popularność zyskał jako członek zespołu Big Bang.

Yohan TSTKim Jeong-hwan nie żyje. Rodzina nie chce podać przyczyny śmierci

W styczniu 2020 roku Seungri został oskarżony między innymi o stręczycielstwo. Jednak jak się okazuje, były gwiazdor K-popu organizował nielegalne usługi seksualne dla inwestorów biznesowych z Tajwanu, Japonii i Hongkongu. Cały proceder miał miejsce w latach 2015-2016. Seungri został również oskarżony o defraudację funduszy z własnego klubu nocnego. Ponadto podobno łamał przepisy zakazujące zagranicznego hazardu. Piosenkarz przed sądem nie przyznał się do większości ze stawianych mu zarzutów.

Sąd wojskowy skazał Seungri na trzy lata pozbawienia wolności. Poza tym, była gwiazda K-popu musi zapłacić grzywnę w wysokości 1,15 miliarda wonów. Piosenkarz został aresztowany natychmiast po wydaniu wyroku.

Więcej o: