Dominika Gwit w szczerym wywiadzie o akceptacji własnego ciała. "W du*ie mam, co nieżyczliwi ludzie o mnie myślą"

Dominika Gwit udzieliła niedawno wywiadu, w którym opowiedziała o zmaganiach z wagą i akceptacji własnego ciała. Padły mocne słowa.

Dominika Gwit od czasu spektakularnego schudnięcia, a później powrotu do dawnej wagi, ciągle mierzy się z komentarzami dotyczącymi jej ciała. Aktorka nie zwraca uwagi na negatywne komentarze i nie ucieka od pozowania w kostiumie kąpielowym czy obcisłej kreacji. Niedawno udzieliła wywiadu portalowi Oh!me, w którym wyznała, z jakimi problemami zdrowotnymi się zmaga, i jak odnosi się do wszechobecnej krytyki ze strony internautów.

Zobacz wideo Dominika Gwit robi szpagat

Dominika Gwit źle wspomina okresy utraty wagi

Aktorka w wywiadzie wyznała, że obecnie czuje się ze sobą zdecydowanie lepiej, niż w okresie, kiedy drastycznie straciła na wadze. Przyznała, że ciągłe kontrolowanie posiłków, liczenie kalorii i ważenie się, było jej zmorą. Dopiero teraz potrafi naprawdę cieszyć się życiem.

Miałam kilka prób restrykcyjnego odchudzania. Ale kiedyś przyszedł po prostu taki dzień, że przytyłam z powrotem 25 kilogramów i stanęłam wtedy przed lustrem i zdałam sobie sprawę z tego, że "jestem taka, jaka jestem". Zrozumiałam, że chcę być sobą bez tego ciągłego ważenia się, mierzenia i obsesji na punkcie swojego rozmiaru. Pomyślałam: Niezależnie od rozmiaru, to ja Dominika jestem swoją największą wartością i zacznę cieszyć się tym życiem.

Dominika Gwit zdradziła, że po wielu latach znalazła wreszcie lekarkę, która dogłębnie ją zbadała i odkryła, jakie schorzenia jej dolegają. Okazuje się, że artystka cierpi na choroby autoimmunologiczne, które wpływają na przyrost masy ciała.

Dominika Gwit w wywiadzie opowiedziała o chorobach, na które cierpi

W wywiadzie dla portalu Gwit odniosła się również do głośnego zdjęcia z wakacji, które niedawno dodała na Instagram. Fotografia wywołała mnóstwo kontrowersji, a w sieci po raz kolejny wybuchła dyskusja na temat "promowania choroby, którą jest otyłość". Co o tych komentarzach sądzi aktorka?

Ja żyję w zgodzie ze sobą, dbam o zdrowie i nikomu nic do tego. To jest moja prywatna sprawa i w du*ie mam – i tak będę mówić, mimo że jest to wulgarne określenie. W du*ie mam, co ludzie nieżyczliwi o mnie myślą - czytamy na portalu.

Jak podoba wam się postawa Dominiki Gwit? Godna naśladowania?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.