"Milionerzy". Mano cornuta. Których palców używa się w tym geście? Przy tym pytaniu w ruch poszło drugie koło

W powtórce 411. odcinka "Milionerów" uczestnik został zapytany o charakterystyczny gest symbolizujący rogi. Bartosz nie był pewny odpowiedzi, choć było to dopiero trzecie pytanie w rozgrywce, uczestnik wykorzystał kolejne koło ratunkowe.

Bartosz Śliwicki był już drugim uczestnikiem 411. odcinka "Milionerów". Jego poprzednikiem był Jan, który opuścił studio z wygraną w wysokości 250 tysięcy złotych. Bartosz grał jednak bardziej zachowawczo i już przy drugim pytaniu wykorzystał telefon do przyjaciela, pomimo że był niemal pewny prawidłowej odpowiedzi. Kolejne trudności sprawiło mu pytanie o gest mano cornuta.

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

"Milionerzy". Których palców używa się w geście mano cornuta? Uczestnik się wahał

Uczestnik po usłyszeniu pytania, miał silne przypuszczenia co do prawidłowej odpowiedzi, jednak postanowił nie kusić losu.

Które wyprostowane palce symbolizują rogi w popularnym wśród heavymetalowców geście zwanym mano cornuta?

  • A. mały i wskazujący
  • B. środkowy i serdeczny
  • C. kciuk i mały
  • D. serdeczny i wskazujący

Bartosz Śliwicki przyznał, że taki rodzaj muzyki jest mu zupełnie obcy. Rogi kojarzyły mu się jednak z ułożeniem palców w sposób, o jakim mowa w wariancie C.

Wydaje mi się, że jeżeli rogi, to kciuk i mały. Nigdy nie byłem heavymetalowcem, to trochę odległe mi rejony. 

Po ułożeniu palców w czterech konfiguracjach uczestnik nadal nie był pewny odpowiedzi. Postanowił użyć koła ratunkowego i wymienić pytanie.

"Milionerzy". Których palców używa się w geście mano cornuta? Znamy prawidłową odpowiedź

Jak się okazuje, uczestnik nie typował prawidłowej odpowiedzi. Do gestu mano cornuta należy wyprostować mały i wskazujący, tak jak wskazywał wariant A. Całe szczęście mężczyzna nie ryzykował i skorzystał z koła ratunkowego.

Znalibyście odpowiedź na pytanie z 411. odcinka "Milionerów"?

Więcej o: