Był ulubieńcem królowej Elżbiety. Rodzina chowała go i cenzurowała jego zdjęcia, ale potężnej afery nie dało się przykryć

Kiedy wybuchł skandal, próbował usunąć się w cień. Jednak kolejne doniesienia w sprawie tylko pogrążały księcia Andrzeja. Nawet zdjęcia ze ślubu jego córki, księżniczki Beatrycze, na których był uwieczniony, zostały ocenzurowane.

Książę Andrzej ma na swoim koncie niejeden skandal, chociażby głośny rozwód z Sarą Ferguson. Syn królowej Elżbiety II ma świadomość, że jego szanse na koronę są niewielkie (jest dziewiąty w kolekcje do sukcesji). Dlatego wygląda na to, że nie przejmował się reputacją.

Trzy lata temu gruchnęła wieść, że książę Yorku wiedział ponoć o skandalu z udział Jeffreya Epsteina, który miał wykorzystywać seksualnie nieletnie, a także oferować je innym milionerom. Arystokrata sam również miał wykorzystywać dziewczyny zatrudniane przez milionera. Książę Andrzej wszystkiemu zaprzecza, ale sprawą zajęli się śledczy z USA.

Zobacz wideo

Książę Andrzej usunął się w cień, aby uniknąć skandalu

Uważany za ulubieńca Elżbiety II, książę Andrzej pozostawał poza zasięgiem mediów przez ostatnie dwa lata. W 2019 roku dręczony pytaniami o przyjaźń z Jeffreyem Epsteinem i spekulacjami o wykorzystywaniu nieletnich kobiet, wycofał się z wykonywania dworskich obowiązków. Zaszył się w zamku Windsor, od czasu do czasu opuszczając go na przejażdżki konne lub rundkę swoim Bentleyem. Gdy wybuchła afera, 47 organizacji charytatywnych zerwało powiązania ze skandalistą. Jego własna fundacja mentorska Pitch@Palace usunęła nazwisko 61-latka ze strony internetowej, tłumacząc się zmianą strategii. 

9 kwietnia 2021 roku zmarł ojciec księcia Andrzeja, książę Filip. Śmierć monarchy okazała się świetną okazją do ocieplenia wizerunku księcia Yorku. Syn królowej przeżywał żałobę ze stoickim spokojem, dzielnie wspierając ukochaną mamę. Jego zachowanie od razu wywołało spekulacje, że książę chce się zrehabilitować za swoje wybryki. W ramach ocieplania wizerunku rodzina królewska wykorzystała także byłą żonę księcia Yorku, Sarę Ferguson. Kobieta, która po głośnym rozwodzie wciąż mieszka w królewskiej posiadłości, zapewniała media, że wierzy w niewinność byłego ukochanego.

Pracownik willi Epsteina pogrążył księcia Andrzeja

Jednak na jak wychodziły kolejne fakty, które pogrążały księcia. Były pracownik willi Epsteina wyznał, że był świadkiem tego, jak książę Andrzej uprawiał seks z Virginią Roberts. Steve Scully ze szczegółami opisywał to w rozmowie z "The Sun".

Widziałem, jak ją dotykał i całował. Powiedziałem: "Wasza wysokość", na co on odparł "Po prostu Andrzej". Początkowo leżeli na leżakach przy basenie. Gdy wstali, znaleźli się pomiędzy krzesłami. Nie opierała się mu, a ten patrzył na nią z podnieceniem. Kręcili się, wygłupiali przez pięć, sześć, siedem minut, a następnie położyli się na leżakach i kontynuowali.

Książę Andrzej ocenzurowany na zdjęciach ze ślubu córki

Książę Andrzej i Sara Ferguson, choć są po rozwodzie, wspólnie wychowują dwie córki, 29-letnią Beatrycze i 27-letnią Eugenię. 17 lipca 2020 roku starsza córka księcia Yorku wyszła za mąż za przedsiębiorcę Edoardo Mapellego Mozziego. Książę Andrzej pojawił się na ślubie córki, a nawet poprowadził ją do ołtarza, jednak próżno szukać go na oficjalnych zdjęciach, które brytyjska rodzina królewska opublikowała w mediach społecznościowych. Fotografie z jego udziałem zostały ocenzurowane.

Odsunięcie księcia Andrzeja od pełnienia obowiązków królewskich i miesiące zamiatania sprawy pod dywan nic nie dały. Teraz, już oficjalnie, książę Yorku dołączył do listy oskarżonych w sprawie. Virginia Roberts pozwała syna Elżbiety II za napaści na tle seksualnym i zniszczenie jej zdrowia psychicznego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.