Igrzyska w Tokio są zamknięte dla kibiców. Ale Ryszard Czarnecki jest na trybunach. Polityk tłumaczy

Sieć obiegło zdjęcie Ryszarda Czarneckiego, który został zauważony na trybunach w Tokio. Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaprzeczył, że europoseł był członkiem delegacji. Sam polityk już wyjaśnił swoją obecność w stolicy Japonii.

Ryszard Czarnecki od lat jest związany ze sportem. Jest wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej do spraw międzynarodowych, wszedł także w skład zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W ostatnią niedzielę został uchwycony na trybunach stadionu lekkoatletycznego w Tokio.

Zobacz wideo Mamy coraz więcej medali!

Igrzyska w Tokio są zamknięte dla kibiców. Ryszard Czarnecki jednak na trybunach

Jeden z użytkowników Twittera opublikował zdjęcie Czarneckiego, które zostało wykonane na trybunach stadionu w Tokio. Internauta nie szczędził gorzkich słów.

Ryszard Czarnecki, europoseł PIS, od niedzieli przebywa w Tokio na letnich igrzyskach olimpijskich. Polityk poinformował że jest tam przedstawicielem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Już wcześniej pisałem ze Polska wysłała działaczy nie trenerów jak za komuny.

Czarnecki, w rozmowie z portalem Sportowe Fakty potwierdził, że pojawił się w Tokio jako członek Prezydium Zarządu PKOl.

Uprzejmie informuję, że na Igrzyskach Olimpijskich jestem jako członek Prezydium Zarządu PKOL, wraz z innymi członkami władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Członkiem Zarządu PKOL jestem od 2016 roku, członkiem Prezydium od 2017 - to wiedza powszechna. Jestem w Tokio na sierpniowej części igrzysk - czytamy na sportowefakty.wp.pl.

Quebonafide, Natalia SzroederQuebonafide i Szroeder na weselu Solara. Weszli na scenę i zaśpiewali wielki hit Górniak!

Nie wiadomo jednak, jaki jest zakres obowiązków Czarneckiego podczas igrzysk. Polityk nie odpowiedział na to pytanie redaktorom Sportowych Faktów.

Agata RubikAgata Rubik zabrała ze sobą na lotnisko torbę jedzenia. "Nie może się zmarnować"

Więcej o: