Kazimierz Kowalski nie żyje. Słynny śpiewak operowy i dziennikarz odszedł niedługo po 70. urodzinach

Kazimierz Kowalski nie żyje. Informacja o śmierci dziennikarza i śpiewaka pojawiła się na stronie Polskiego Radia. 30 lipca obchodził 70. urodziny, zmarł 1 sierpnia.

Kazimierz Kowalski był związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie występował w charakterze śpiewaka operowego, przez kilka lat pełnił również funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego. Artysta zajmował się popularyzowaniem muzyki poważnej. Prowadził autorskie audycje w Programie I Polskiego Radia oraz na antenie Radia Łódź. O jego odejściu poinformowała redakcja Polskiego Radia.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją
Z przykrością informujemy, że zmarł Kazimierz Kowalski - śpiewak, artysta, nasz wieloletni przyjaciel, prowadzący muzyczne audycje, miłośnik muzyki operowej i operetkowej - czytamy.

Gdzie występował Kazimierz Kowalski?

Kazimierz Kowalski urodził się w rodzinie o artystycznych tradycjach. Jego ojcem był Wiesław Wierusz-Kowalski, aktor, który występował w łódzkich teatrach. Kazimierz zdecydował się na studia wokalno-aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi. W roku 1976 wygrał w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Tuluzie, zaczął również karierę solisty w Teatrze Wielkim w Łodzi, z którym związany był przez długie lata.

Od 2000 roku prowadził audycje radiowe na antenie Programu I Polskiego Radia, w których przedstawiał sylwetki wybitnych polskich artystów. Był twórcą Festiwalu Operowo-Operetkowowego i Polskiej Opery Kameralnej.

W 2021 roku obchodził 50-lecie pracy artystycznej, z tej okazji ma zostać wydana jego książka "Dyrektorem się bywa, artystą się jest", której premiery niestety nie doczeka. Artysta 30 lipca obchodził 70. urodziny, umarł dwa dni później, 1 sierpnia 2021 roku.

Więcej o: