Wentworth Miller ma autyzm. Diagnozę usłyszał po 50 latach życia. Nie był nią zaskoczony

U Wentwortha Millera w ubiegłym roku zdiagnozowano autyzm. Aktor zamieścił bardzo osobisty wpis w sieci, który został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.

Wentworth Miller, aktor, którego fani kojarzą głównie z popularnego serialu telewizyjnego "Skazany na śmierć" po blisko 50 latach życia dowiedział się, że ma autyzm. Diagnoza nie była dla niego zaskoczeniem.

Zobacz wideo Zrozumieć autyzm

Blanka LipińskaBlanka Lipińska urządza ogromną łazienkę w nowym mieszkaniu. Stawia na luksus

Wentworth Miller usłyszał diagnozę. Nie był nią zaskoczony

Wentworth Miller opublikował na Instagramie post, w którym dzieli się z fanami historią swoich zaburzeń.

Mija rok od czasu, gdy nieformalnie zdiagnozowano u mnie autyzm. Poprzedziła to samodiagnoza. Potem formalna diagnoza. To był długi proces, wymagający uaktualnienia. Jestem mężczyzną w średnim wieku. Nie pięciolatkiem – pisze aktor.
 

Wentworth Miller przyznał, że nie był zaskoczony taką diagnozą, gdyż od dłuższego czasu podejrzewał, że ma autyzm. Jednak, gdy jego podejrzenia okazały się prawdą, był w szoku.

Nie wiem wystarczająco dużo o autyzmie. W tej chwili muszę pracować nad zgłębieniem znajomości tematu. Ponowne przeanalizować pięć dekad życia za pomocą nowego obiektywu. Nie chcę ryzykować, że nagle stanę się niedoinformowanym głosem w społeczności, która ma już doświadczenie. Nie chcę wyrządzić dodatkowej krzywdy. Tylko po to, by podnieść rękę i powiedzieć: Jestem tutaj i byłem, nie zdając sobie z tego sprawy" – kontynuował aktor.

Wyznanie Wentwortha Millera zostało w bardzo ciepły sposób przyjęte przez jego fanów. Wielu dziękowało mu za to, że opowiedział o swojej diagnozie. Znaleźli się też tacy, którzy podobnie jak aktor bardzo późno dowiedzieli się o swoim autyzmie i musieli budować swoje życie na nowo.

Ola SzwedSzwed przypadkowo zdradziła płeć niedawno narodzonego dziecka. Fani uradowani

Autyzm u osób dorosłych jest wciąż tematem, o którym niewiele się mówi. Być może dzięki otwartości takich osób jak Wentworth Miller problemy autystów będą bardziej rozumiane i akceptowane przez społeczeństwo.

Więcej o: