Tokio 2020. Gwiazdy pocieszają Igę Świątek. "Płakaliśmy". Zimoch: Porażka bywa ukąszeniem jadowitego węża

Iga Świątek po przegranym meczu z Hiszpanką, Paulą Badosą, wylała dużo łez. Polską tenisistkę wsparło mnóstwo gwiazd sportu i show-biznesu.

Iga Świątek bierze udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przegrała ostatnią rozgrywkę z reprezentantką Hiszpanii - Paulą Badosą. Po meczu polska tenisistka miała chwilę załamania. Zeszła z kortu ze łzami w oczach, a później przez kilka minut siedziała na ławce z ręcznikiem na głowie, nie chcąc pokazać swoich emocji. Zapłakana olimpijka zmiękczyła serca wielu widzów, a także gwiazd, które jej kibicowały. W mediach społecznościowych może liczyć na wiele słów wsparcia.

Agnieszka i Wojtek ze 'Ślubu od pierwszego wejrzenia'Agnieszka ze "ŚOPW" pokazała zdjęcie z wakacji. Fani wróżą: To będzie chłopiec

Zobacz wideo

Tokio 2020. Gwiazdy wspierają Igę Świątek

Porażka Igi Świątek smuci kibiców, jednak emocje, których nie mogła opanować tenisistka, spotkały się ze współczuciem. Wsparcie okazała inna sportowa mistrzyni, Justyna Kowalczyk.

Te łzy przyniosą w przyszłości sporo radości, zobaczysz - napisała na Twitterze.
Trzymaj się, byliśmy z tobą w chwili tryumfu, jesteśmy, gdy nie poszło. Jeszcze jest szansa z Łukaszem, głowa do góry. Zawsze razem - pocieszał Tomasz Lis.

Swoje wsparcie próbowali okazać także niektórzy politycy.

Porażka bywa ukąszeniem jadowitego węża. Boli olimpijska porażka Igi Świątek. Obrazek płaczącej Polki wzruszający. Płakaliśmy z nią zjednoczeni emocjami. Porażka uczy więcej - mawiał Federer. Ważne, by pozostawiła tylko niewidoczny ślad po ukąszeniu - ocenił Tomasz Zimoch, obecnie poseł, w przeszłości komentator sportowy.

Izabela JanachowskaJanachowska potwierdza doniesienia Plotka. Mówi też o imieniu dla córki i diecie

Z kolei Janina Ochojska napisała na Twitterze, że jest z Igi Świątek "piekielnie dumna" oraz że tenisistka staje się coraz lepsza. Dodała także, że "czasem trzeba pokonać w życiu zakręty", po których człowiek staje się silniejszy. To jeszcze nie koniec polskiej tenisistki na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Za kilka dni stanie ramię w ramię z Łukaszem Kubotem do turnieju w mikście. Być może w duecie będzie większa szansa na sukces.

Więcej o: