Gdzie pracował Jan Kliment, zanim został tancerzem? Dwa dni był hutnikiem, potem epizod w kanalizacji, a skończył w kotłowni

Jan Kliment, juror programu "Mam talent!", opowiedział o swoim wykształceniu oraz o związanej z tym pracy. Można powiedzieć, że w tym zawodzie jest równo gorąco, jak na parkiecie.

Jan Kliment jest czeskim tancerzem i choreografem. Artysta ma na swoim koncie wiele krajowych, jak i międzynarodowych sukcesów. Można go również oglądać na deskach warszawskich teatrów, gdzie występuje w obsadzie spektakli muzycznych. Kliment zaczynał jednak zupełnie inaczej, a jego wykształcenie ani trochę nie wskazuje na zawód, który dziś wykonuje. 

Zobacz wideo Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak wypytują Janka Klimenta o nieprzyzwoite słowa po czesku

Jan Kliment zdradził, gdzie wcześniej pracował

Tancerz w rozmowie dla portalu dziendobry.tvn.pl wyznał, że z wykształcenia jest hutnikiem. Mimo tego nie miał zbyt wielu okazji, aby popracować w zawodzie.  

Z wykształcenia jestem hutnikiem. Pracowałem w tym zawodzie dwa dni, zwolnili nas, bo nie było więcej pracy. Pracowałem też w kanalizacji, bo potrafiłem czytać z planów technicznych. Później przez zimę pracowałem w kotłowni. Nauczyłem się angielskiego i w kotłowni ćwiczyłem taniec - przyznał.

Umiejętności techniczne wykorzystuje dziś w codziennym życiu. Tancerz wyznał, że gdyby była taka potrzeba, to wróciłby do dawnych zajęć.

W pandemii zepsuła się kanalizacja u nas na podwórku i sami to naprawiliśmy - dodał.

"Mam talent!". Jan Kliment jurorem

Przypominamy, że Jan Kliment zasiądzie w jury 13. edycji "Mam talent!". Widzowie TVN będą oglądać go u boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Program wraca do jesiennej ramówki TVN po dwóch latach przerwy. Zmian w programie będzie dużo, nie tylko w jury, ale także wśród prowadzących. Jak informowaliśmy, u boku Marcina Prokopa zabraknie Szymona Hołowni. Stacja wybrała na jego miejsce nowego współprowadzącego, Michała Kempę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.