Osi Ugonoh z "Top Model" otworzyła się na temat rodziny. Poruszyła temat rasizmu: Nie ma co udawać, że nie widzimy koloru skóry

Osi Ugonoh to zwyciężczyni czwartej edycji "Top Model". Udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swojej rodzinie. Zdradziła, czy spotkała się z rasistowskimi komentarzami na swój temat.

Osi Ugonoh zasłynęła po zdobyciu pierwszego miejsca w programie "Top Model", który otworzył jej drzwi do kariery w świecie modelingu. Ma na swoim koncie sesje zorganizowane w Polsce, jak i za granicą. Modelka w rozmowie z "Dzień dobry TVN" poruszyła kwestie rasizmu. Opowiedziała również o swojej rodzinie. Jej rodzeństwo, podobnie jak Osi, zdobyło sporą popularność. 

Zobacz wideo Marta Manowska: Chcę żyć w kraju, w którym jest tolerancja. Jest oburzona słowami polityków

Osi Ugonoh opowiedziała o rodzinie. Poruszyła temat rasizmu 

Osi Ugonoh w rozmowie dla "Dzień dobry TVN" opowiedziała o swoich bliskich. Modelka urodziła się w Gdańsku i ma nigeryjskie korzenie. Osi ma również czwórkę rodzeństwa. W zeszłym roku do Polski przyleciała jej młodsza siostra Ogi. Ugonoh jest bardzo rodzinną osobą. Nie ukrywała, że tęskni za bliskimi, którzy żyją w Nigerii. Nieczęsto ich odwiedza, ale w przyszłości chciałaby to zmienić. 

W Nigerii mam babcię, wujków, ciocię i kuzynów. Nie jeżdżę tam zbyt często, ale chciałabym. (...) Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Im jestem starsza, tym więcej staram się uczyć o kulturze nigeryjskiej - powiedziała Osi.

Rodzeństwo Osi również cieszy się sporą popularnością. Jej siostra jest aktywistką i uświadamia inne osoby w kwestii tolerancji. Brat Izu to znany pięściarz. Modelka jakiś czas temu zainteresowała się sztukami walki i pobrała od brata kilka lekcji. 

 

Osi w wywiadzie poruszyła także temat rasizmu. Nie ukrywała, że czuje różnicę, jak była odbierana jako dziecko, a jak jest teraz. Podkreśliła, że należy celebrować i doceniać różnorodność. 

Z mojej perspektywy, nic takiego nie odczuwam, ale nie mogę wypowiadać się za wszystkich czarnych, wszystkich obcokrajowców w tym kraju. Moim zdaniem jest różnica w tym, jak ludzie podchodzili do mnie, gdy byłam dzieckiem, i teraz. (...) Uważam, że nie ma co udawać, że nie widzimy koloru skóry. Chodzi o to, by celebrować różnorodność, uczyć się, że inne jest fajne. Mam przyjaciół, którzy mają różne kolory skóry, są z różnych krajów - dodała modelka.

Osi od siedmiu lat mieszka w Warszawie, gdzie rozwija swoją karierę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.