W sieci wrze po skandalicznych słowach Samueli Górskiej. Gwiazdy zabierają głos. "To przykre. Taka jest dzisiaj Polska"

Wypowiedź Samueli Górskiej z "Top Model" wywołała burzę w internecie. Jej skandaliczne słowa komentują gwiazdy, m.in. Paulina Młynarska, Maffashion i Mariusz Szczygieł.

W sieci krąży nagranie, na którym uczestniczka programu "Top Model", Samuela Górska, tłumaczy, że popiera Konfederację, bo nie chce w Polsce "żydostwa i LGBT". Homofobiczne i antysemickie poglądy modelki spotkały się z oburzeniem opinii publicznej. Niektórzy nie zostawiają na niej suchej nitki.

Zobacz wideo Anna Popek: Kobiety na wysokich stanowiskach nie są szczęśliwe. Korwin Piotrowska odpowiada. 'XXI wiek a niektórzy nadal w średniowieczu'

Mimo rozstania, para pozostała w dobrych relacjach nawet po latachBarbara Sołtysik i Jan Englert wzięli ślub w tajemnicy. Ich małżeństwo przetrwało 33 lata

Paulina Młynarska

Głos w sprawie afery z Samuelą Górską zabrała Paulina Młynarska. Prezenterka zamieściła na Instagramie emocjonalny post, zestawiając zdjęcie modelki z dziećmi przetrzymywanymi w obozie koncentracyjnym.

Są takie chwile, w których nie wolno milczeć. Są takie twarze, które trzeba zapamiętać. Mam nadzieję, że dobrze zapamiętamy sobie twarz Samueli Górskiej, młodej polskiej modelki, która powiada, na dużym luzie: Ja też nie chcę żydostwa, nie chcę LGBT! I zachęca do popierania Konfederacji. Co najmniej sześć milionów ofiar, w tym około dwóch milionów dzieci. Setki tysięcy osób homoseksualnych prześladowanych, torturowanych i skazanych na śmierć, Samuelo! Bo ktoś, jak ty, "nie chciał żydowstwa i LGBT". Nie mam wątpliwości, co do tego, że po prostu nie wiesz, o czym mówisz. Ale twoje słowa, niestety, okrywają cię hańbą na całe życie. Będziemy już zawsze pamiętać twoją ładną twarz i straszne faszystowskie przesłanie. Zawsze - napisała Młynarska.

Paulina MłynarskaPaulina Młynarska kkatny KAPIF

Karolina Korwin-Piotrowska

Suchej nitki na modelce nie zostawiła Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka zwróciła także uwagę, że imię Samuela pochodzi z języka hebrajskiego.

To jest pani Samuela. Ta pani jest modelką. Jak mi piszecie, ma bardzo znanych i przynajmniej oficjalnie, bardzo tolerancyjnych celebryckich znajomych, którzy kiedy to wypada, ładują sobie tęcze albo inne milutkie i przyjazne nakładki na profilowe. Filmik z tą panią jest teraz hitem sieci. Ona m.in. jest za Konfederacją, nie chce "żydostwa" i LGBT. Nie bądź jak ta pani. To, co mówi ta pani, nazywa się nietolerancja. Zawsze mnie zastanawia, co siedzi w głowach takich osób. (...) To przykre. Taka jest dzisiaj Polska. Bosak lubi to. A Samuela to hebrajskie imię. Żydowskie - podsumowała.

Kobiety wiedz co robi w Warszawie - Karolina Korwin PiotrowskaKobiety wiedz co robi w Warszawie - Karolina Korwin Piotrowska Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Maffashion

Nagranie wypowiedzi Samueli Górskiej opublikowała na InstaStories również Maffashion, przez co o mały włos nie zablokowano jej konta. Julia Kuczyńska nie miała jednak zamiaru promować modelki, a raczej napiętnować jej wywody.

Nie dowierzam, nie pojmuje, nie da się nie zareagować. Wstyd - tak odnosiła się do wypowiedzi Górskiej.

MaffashionMaffashion Instagram/ @maffashion

Michał Piróg

Michał Piróg miał okazję poznać i współpracować z Samuelą Górską na planie "Top Model". Tancerz uznał jej wypowiedź za skandaliczną, ale miał do powiedzenia coś więcej.

Prośba jest następująca - nieważne co myślimy, nieważne jakie słowa wypowiemy, nie powinno to powodować u nas reakcji, której sami byśmy nie chcieli, więc życzenie komuś śmierci i wyzywanie od najgorszych, to nie jest metoda - powiedział Michał Piróg.

Michał Piróg w nowym kolorze włosówMichał Piróg w nowym kolorze włosów Fot. Instagram/ michalpirog

Mariusz Szczygieł

Dosadny w swoich słowach był Mariusz Szczygieł. Pisarz uznał, że modelka powinna poszukać pomocy u specjalisty.  

Pani Samuelo, namawiam na leczenie. A może na początek zaprzyjaźni się pani ze swoim imieniem? Ma pani piękne żydowskie imię. Samuel - imię męskie pochodzenia biblijnego, które wywodzi się od hebrajskiego, oznaczającego "uproszony od Boga" - napisał na Instagramie.

Mariusz SzczygiełMariusz Szczygieł kapif

Halina MlynkovaHalina Mlynkova wróciła wspomnieniami do ciąży. Miała mdłości w trakcie koncertu.

Matylda Damięcka

W swoim stylu sprawę skwitowała również Matylda Damięcka. Artystka tworzy grafiki, dzięki którym na bieżąco komentuje sytuację społeczną w Polsce. Tym razem wykorzystała swój profil do wyjaśnienia pochodzenia imienia Samuela.

Matylda Damięcka grafikaMatylda Damięcka grafika thegirlwhofellonearth/Instagram

Więcej o: