Tak mieszkają księżna Kate i książę William. Luksus i przepych. A w pokojach dzieci? Tanie meble ze znanej sieciówki

Apartament księcia Williama i księżnej Kate różni się od innych, w których mieszkają członkowie rodziny królewskiej. W pokojach ich dzieci nie brakuje mebli z popularnej sieciówki.

Książę William i księżna Kate mieszkają w apartamencie 1A w Pałacu Kensington, w Londynie. Rezydencja należy do brytyjskiej rodziny królewskiej od XVII wieku. Jak wszystko na królewskim dworze, wnętrza, w którym mieszka brytyjska monarchia również objęte są pewnym protokołem. Okazuje się jednak, że księżna Kate postanowiła zrezygnować z luksusów i udziwnień.

Zobacz wideo

Tak wygląda mieszkanie księcia Williama i Kate Middleton

Z planu Pałacu Kensington wynika, że na parterze znajdują się dwie główne sypialnie. Większość przeciętnych domów ma zazwyczaj sypialnie na wyższych piętrach, jednak w przypadku rodziny królewskiej te piętra są przeznaczone głównie dla personelu. Fani monarchii nigdy nie widzieli jak urządzone są pokoje, w których śpią William i Kate. Jednak przy okazji wizyty Baracka i Michelle Obamów opublikowano zdjęcie, na którym widać wnętrze ich salonu. Pomieszczenie jest urządzone w typowym, pałacowym stylu. Okazałe meble, poduszki z kwiatowym motywem, złote dodatki i mnóstwo antyków. 

Barack Obama w pałacu KensingtonBarack Obama w pałacu Kensington REX/Shutterstock/East News

Jak donosi Hello Magazine, pokoje dzieci Kate i Williama są urządzone w zupełnie innym stylu. W 2018 roku, podczas wizyty w Narodowym Muzeum Architektury i Wzornictwa w Sztokholmie, księżna Cambridge spotkała Marcusa Engmana - ówczesnego dyrektora artystycznego firmy IKEA. W rozmowie wyznała, że zdecydowała się wyposażyć pokój George'a w meble szwedzkiej marki. Zrobiła to samo, urządzając sypialnię dla księżniczki Charlotte. Możemy przypuszczać, że podobnie urządzony jest także pokój Louisa. Oczywiście Marcus był zachwycony.

Jestem dumny, że możemy zadowolić każdego. Właśnie na tym nam zależy, aby IKEA spełniała oczekiwania wielu ludzi na świecie, również tych należących do rodziny królewskiej.

Podobno para królewska zdecydowała się na meble IKEA ze względu na ich trwałość.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.