Piotr Gąsowski stanął w obronie Dariusza Szpakowskiego po decyzji TVP. Nie przebierał w słowach. "To jest kure*two"

Piotr Gąsowski zamieścił obszerny wpis na Instagramie, w którym stanął w obronie Dariusza Szpakowskiego.

Dariusz Szpakowski spotkał się z pierwszą falą krytyki podczas meczu Polska-Szwecja. Wówczas bardzo szybko skreślił szansę polskiej reprezentacji na wygraną, czym zdenerwował zawziętych kibiców i internautów. Przy okazji wytykano mu błędy i przejęzyczenia przy kolejnych meczach, które komentował. Napięta atmosfera wokół dziennikarza sprawiła, że dyrektor redakcji sportowej TVP - Marek Szkolnikowski odsunął Szpakowskiego od komentowania finałowego meczu pomiędzy Anglią a Włochami. Część kibiców była zadowolona z takiego posunięcia, jednak znalazło się i sporo takich, którzy stanęli murem za dziennikarzem. Wśród nich jest Piotr Gąsowski.

Zobacz wideo Szpakowski: "Stresuję się przed każdym meczem"

Piotr Gąsowski stanął w obronie Dariusza Szpakowskiego po decyzji TVP. Nie przebierał w słowach

Decyzja dyrektora TVP nie spodobała się Szymonowi Majewskiemu, a także Piotrowi Gąsowskiemu. Aktor stanął w obronie Szpakowskiego w obszernym wpisie na Instagramie.

Pan Redaktor Dariusz Szpakowski. Legenda polskiego komentatorstwa sportowego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Człowiek, który z wielkim szacunkiem wyrażał się o kolegach… o swoich mistrzach. Ten wspaniały Człowiek-legenda został, dosłownie, ukamienowany w sieci, przez ludzi, którym jego głos towarzyszył od lat, bądź ludzi, którzy są na tyle młodzi, żeby nie pamiętać wspaniałych chwil uniesienia, przy których ten głos rozbrzmiewał nam wszystkim w czasie wielu wydarzeń sportowych... - zaczął Gąsowski.

Dariusz Szpakowski nie będzie komentował finału Euro 2020Dyrektor TVP Sport zabrał głos ws. Dariusza Szpakowskiego. "Każdy wie lepiej"

Piotr Gąsowski zaznaczył, że na własną prośbę, uderzamy sami w kolejną legendę.

Na własną prośbę, bez niczyjej ingerencji, grzebiemy kolejną legendę (mówię "my", bo jestem obywatelem tego kraju), odsądzając ją od czci i wiary! Powodujemy, że w dłuższej perspektywie, pozbawiamy się szacunku do samych siebie! Podłe to jest i takie, delikatnie rzecz ujmując, nieszlachetne! A nazywając rzecz po imieniu, to jest czystej wody k***stwo! - dodał.

Cały wpis Piotra Gąsowskiego przeczytacie poniżej.

 

Zgadzacie się z Gąsowskim?

Klaudia El DursiPartner Klaudii El Dursi przeszedł niezwykłą metamorfozę. Ciężko go rozpoznać

ZOBACZ TEŻ: Robert Karaś odebrał Agnieszkę Włodarczyk i syna ze szpitala. Paparazzi uwiecznili ten moment. "Wszystko jest nowe"

Więcej o: