Agnieszka Włodarczyk nadała synowi bardzo oryginalne imię. Teraz tłumaczy jego znaczenie internautom. "Bardzo przystojny"

Agnieszka Włodarczyk swojemu pierwszemu dziecku nadała dosyć oryginalne imię. Część osób może mieć jedynie piłkarskie skojarzenia, dlatego zapobiegliwa młoda mama postanowiła opublikować na InstaStories kilka ciekawostek związanych z imieniem syna.

Agnieszka Włodarczyk jeszcze przed porodem zapowiadała, że chce by jej dziecko nosiło imię niepowtarzalne i proste. W tej samej wypowiedzi przyznała, że decyzję podjęła po przeczytaniu dostępnych w sieci ksiąg imion. Teraz ujawniła, jakie opisy urzekły ją i przekonały do tego, by nazwać synka Milan.

Zobacz wideo Agnieszka Włodarczyk została wypisana ze szpitala

Agnieszka Włodarczyk o znaczeniu imienia Milan

Szczęśliwa mama podzieliła się ze swoimi obserwatorami relacją, w której przybliża oglądającym pochodzenie imienia Milan oraz jego etymologiczny rodowód.

Milan jest imieniem słowiańskim (...) "Mił" znaczy "miły". Natomiast inna interpretacja korzeni imienia Milan wywodzi się z łacińskiego słowa aemulus, co oznacza "ten, który rywalizuje, zazdrośnik" i jest powiązane z rzymskim rodem Aemiliuszy.

Agnieszka WłodrczykAgnieszka Włodrczyk Instagram, @agnieszkawlodarczykofficial

Co ciekawe, specjaliści zajmujący się opracowywaniem informacji na temat imion podali też, że Milanowie to zazwyczaj mężczyźni niezwykle przystojni. Nowinka ta niezmiernie ucieszyła Włodarczyk, czemu dała wyraz w relacji.

Agnieszka WłodarczykAgnieszka Włodarczyk Instagram, @agnieszkawlodarczykofficial

Ponadto, jak podają źródła, z których korzystała Agnieszka Włodarczyk, cechy które charakteryzują Milana, to "inteligencja, energia, upór, towarzyskość, siła, ambicja, mądrość, uczciwość, zaradność". Słowem, same superlatywy!

Agnieszka Włodarczyk została mamą

Agnieszka Włodarczyk została mamą 7 lipca i już w tym samym dniu podzieliła się szczęśliwą nowiną z obserwatorami na Instagramie. Do zdjęcia maluszka, dołączyła krótką informację, z której mogliśmy się dowiedzieć, kiedy się urodził i jak ma na imię synek aktorki i sportowca. Od tej pory Milan jest odmieniany przez wszystkie przypadki, a polski show-biznes zastanawia się, skąd pochodzi to niszowe imię. Sami rodzice, czyli Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś przyznali, że nigdy w życiu nie poznali nikogo o tym imieniu.

Znacie jakiegoś Milana? Potwierdzacie, że to fajne chłopaki?

Więcej o: