Zabił dwie osoby, ale ma "ładną buzię". Internauci bronią skazanego na 24 lata Camerona Herrina

Cameron Herrin został skazany na 24 lata więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęły matka z rocznym dzieckiem. Internauci rzucili się do obrony, tworząc ruch "Free Cameron" i domagając się zmniejszenia wyroku. Powód? Sprawca jest młody i przystojny.

Historia Camerona Herrina jest jedną z nielicznych, w których internauci wspierają sprawcę śmiertelnego wypadku. Za ten okropny czyn nie spotkała go jednak nagonka, a wręcz przeciwnie. Internet zapełnił się postami i nagraniami w obronie młodego skazanego. Czym zaskarbił sobie serca obcych ludzi z całego świata? Główne argumenty są dwa - jest młody i przystojny.

Przemek Kossakowski chwali się mandatemKossakowski chwali się mandatem i pozuje z policjantami. Specjalista: ŻENADA

Internauci bronią skazanego na 24 lata Camerona Herrina

Amerykanin Cameron Herrin usłyszał wyrok 24 lat więzienia za wypadek spowodowany trzy lata wcześniej, 23 maja 2018 roku. Wówczas 18-latek wraz z kolegą pędził ulicami miasta Tampa na Florydzie. Ścigał się swoim nowym Fordem Mustangiem GT, który dostał od rodziców z okazji ukończenia szkoły. Postanowił sprawdzić możliwości nowego auta i rozpędził się do 160 km/h. Nie zauważył, że na przejściu dla pieszych przechodzi młoda kobieta z wózkiem. 24-latka i jej roczna córka zginęły na miejscu. Sąd zsumował karę za kilka zarzutów - nie tylko spowodowanie śmierci dwóch osób, ale też przekroczenie prędkości i urządzenie nielegalnego wyścigu. Nagranie z sali rozpraw, na którym widać przerażonego wyrokiem młodzieńca, szybko obiegło internet. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele kont i postów, które stają w obronie skazanego. Internauci chcą zmniejszenia wyroku. Dodają zdjęcia 21-latka z sali sądowej ukazujące jego wielkie, niebieskie oczy, tworzą grafiki i wzruszające nagrania, w których porównują Camerona Herrina do anioła. Jego ładna buzia wzbudziła współczucie tysięcy młodych ludzi.

Prosimy o zmniejszenie kary. Co prawda Cameron zabił dwie osoby, ale nie zrobił tego celowo - napisali "fani" skazanego w jednym z postów na Instagramie.
 

Małgorzata Rozenek pożaliła się na Henia, który w dniu wyjazdu z campingu zaznaczył teren w kamperzeMałgorzata Rozenek zaskoczona o poranku. Pożaliła się, że Henio "zaznaczył teren"

Są setki innych w podobnym tonie. Internauci argumentują, że Cameron Herrin ma przed sobą całe życie i nie zasłużył na 24 lata więzienia. Nie zważając na jasne dowody, są także pewni, że wszystko wydarzyło się przed przypadek. Swoje posty w obronie 21-latka opatrują tagami "#freecameron" i "#justiceforcameron" ["wolny Cameron" i "sprawiedliwość dla Camerona" - przyp. red.]. Jednak duża część osób nie podziela tego entuzjazmu w kierunku skazanego, zwracając uwagę na to, że jest dorosły i odpowiada za swoje czyny.

Przestańcie wspierać tego mordercę. Wiedział co robi, wsiadając do samochodu.
Czy wy jesteście głupi? Nie macie zdrowego rozsądku? Wspieracie kogoś, kto zabił matkę i dziecko, bo wygląda przystojnie? To największa głupota, jaką kiedykolwiek widziałem - czytamy w komentarzach pod postami w obronie Camerona na Instagramie.

Nie ma wątpliwości, że w tym przypadku zadziałał znany z psychologii tzw. efekt aureoli. Często, jeśli osoba jest atrakcyjna fizycznie, przypisywane są jej konkretne, pozytywne cechy osobowości. Zdarza się, że ładnym ludziom podświadomie bardziej się współczuje, a ich wygląd ma szczególny wpływ na ich traktowanie.

Zobacz wideo Internauci przerażeni nowym wyglądem Luxurii Astaroth. Co ona zrobiła sobie z twarzą? "Nie, moje usta nie są da duże"
Więcej o: