Robert Downey Sr. nie żyje. Reżyser i ojciec Roberta Downey Jr. zmarł w wieku 85 lat

Robert Downey Sr. nie żyje. W środę wieczorem media obiegła przykra informacja o śmierci reżysera, aktora i ojca Roberta Downey Jr.

7 lipca 2021 roku w wieku 85 lat zmarł Robert Downey Sr. ojciec Roberta Downey Jr. Reżyser od wielu lat zmagał się z chorą Parkinsona. 

Screen z filmu 'Red Notice', NetflixLista najlepiej zarabiających aktorów. Miejsce pierwsze bez zmian, na drugim bożyszcze kobiet

Nie żyje Robert Downey Sr. Reżyser zmarł w wieku 85 lat

O śmierci scenarzysty poinformował w mediach społecznościowych jego syn. Robert Downey Jr. zamieścił tam wzruszający wpis. Okazuje się, że reżyser zmarł we śnie w otoczeniu swojej rodziny.

Zeszłej nocy tata odszedł spokojnie we śnie, po latach znoszenia spustoszeń, jakie spowodowała u niego choroba Parkinsona... Był prawdziwym filmowcem, bardzo niezależnym i przez cały czas pozostawał niezwykle optymistyczny. Według obliczeń mojej macochy, byli szczęśliwym małżeństwem przez nieco ponad 2000 lat. Rosemary Rogers-Downey - jesteś święta, a nasze myśli i modlitwy są z tobą - napisał aktor na Instagramie. 
 

Victoria Beckham, David BeckhamZ okazji Dnia Ojca Victoria Beckham pokazała swoje dawne zdjęcie. Podziękowała też mężowi

Robert Downey Sr. - kariera i życie osobiste

Robert Downey Sr. rozpoczął karierę jeszcze w latach 60-tych. Z czasem zaczął pracować nad wielkoformatowymi produkcjami, co przyniosło znacznie większą sławę. Trudnił się także aktorstwem. Wystąpił między innymi w takich produkcjach, jak "Boogie Nights" czy "Magnolii".

Reżyser był trzykrotnie żonaty. Najpierw poślubił tancerkę i piosenkarkę Elsie Downey Ford, z którą doczekał się dwójki dzieci: córki Allyson Lee i syna Roberta. Kolejną żoną filmowca była Laurą Ernst, która odeszła w 1994 roku. Po raz ostatni ożenił się w 1998 roku z Rosemary Rogers, z którą był aż do momentu swoje śmierci. 

ZOBACZ TEŻ: Robert Downey Jr. zgłodniał po dniu na planie "Iron Mana". W kostiumie poszedł zjeść do..."Musiałem obejrzeć się dwa razy"

Więcej o: