Maciej Dowbor kpi z hymnu w wykonaniu Kaczyńskiego. Ale na celownik wziął więcej sław. Także polityków

Maciej Dowbor odtworzył na Instagramie popularny program Polsatu "Jak oni śpiewają". Oczywiście w swoim stylu. Zakpił z m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska i kilku innych "sław", które miały okazję w przeszłości śpiewać publicznie hymn.

Maciej Dowbor w mediach społecznościowych słynie ze swojego poczucia humoru. Tym razem nagrał satyryczną wersję programu "Jak oni śpiewają", biorąc na warsztat wykonanie hymnu narodowego. Wziął pod uwagę kilka popularnych występów, które swego czasu podbijały sieć i postanowił zorganizować głosowanie wśród internautów. Zainspirował go Jarosław Kaczyński, który zaśpiewał hymn w miniony weekend - a nie było to wykonanie wybitne.

Monika MrozowskaMrozowska karmi piersią we Włoszech. Ujęcie błogie, a rzeczywistość? "Boli"

Zobacz wideo Maciej Dowbor urządził własny program "Jak oni śpiewają". Porównał wykonania hymnu państwowego

Maciej Dowbor urządził głosowanie nad najlepszym wykonaniem hymnu

Prezenter swój "program" nazwał "Jak oni śpiewają hymn narodowy".

Głosujcie i komentujcie! Kto zwycięży? Nowy show z gwiazdami! Żeby nie było - znów nie mogłem się powstrzymać. To nie jest materiał polityczny. Mnie śmieszy. Jakby co, to jak zwykle przepraszam - uprzedził pod nagraniem na Instagramie.

Pierwszym kandydatem - wykonawcą hymnu - był Jarosław Kaczyński. Prowadzący zapowiedział go z zapałem:

Kocha koty, rodeo i zielony Żoliborz, piep...ny Żoliborz. Pan prezes - powiedział o polityku.

Po nim "wystąpił" Donald Tusk, którego Maciej Dowbor zapowiedział jako "pana premiera" w podobnym stylu - "uwielbia haratać w gałę, spacery po Luksemburgu i Brukseli oraz spektakularne powroty". Później przyszedł czas na mniej lub bardziej popularne wykonania. W zestawieniu nie mogło zabraknąć Edyty Górniak i odśpiewanego przez nią "Mazurka Dąbrowskiego" na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 2002 roku. "Pani wokalistka" - jak określił ją Dowbor "niewątpliwie uwielbia muzykę, wierzy w UFO oraz w to, że to nie ona była Ewą". Później było tylko gorzej. Następną kandydatką była jedna z sióstr Godlewskich zapowiedziana jako miłośniczka świątecznych karpi i medycyny estetycznej, ale z umiarem i oddana pacjentom pielęgniarka. Pod głosowanie zostali poddani jeszcze kibice oraz... litewskie pociągi. Oczywiście wszystkie wykonania zostały przedstawione na materiale filmowym.

Maciej Dowbor zachęcił internautów, aby oddali swój głos w komentarzach. Jeden z nich nawiązał do "pana prezesa".

 

Sylvester StalloneSylvester Stallone skończył 75 lat. Jak zmienił się filmowy Rocky?

Głosuję na kibiców, ale obawiam się, że głosowanie jest ustawione i wygra kandydat nr 1 - skomentował jeden z fanów.

Dostał odpowiedź.

Ale skąd takie oskarżenia? Że niby jakaś fuszka na mnie czeka w Orlenie albo innym KGHM? - napisał Maciej Dowbor.

A wam, które wykonanie podoba się najbardziej?

Więcej o: