Gwiazda "Dzień dobry TVN" o depresji: Pandemia zabiła mnie, leczę się

Andrzej Polan był bohaterem ostatniego odcinka cyklu "Uwaga! Kulisy sławy". Kucharz, który występuje w programie "Dzień dobry TVN", opowiedział o zmaganiach z depresją i problemach wynikających z wybuchu pandemii.

Andrzej Polan jest doskonale znany widzom "Dzień Dobry TVN" i Kuchnia.tv. Uśmiechnięty kucharz często pojawia się w programowej kuchni, gdzie gotuje i przy okazji wysyła widzom i prowadzącym niezwykłą energię. Jak się jednak okazuje, jest jedną z tych osób, które nadzwyczaj ciężko doświadczyły kolejne lockdowny i sama pandemia.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

Andrzej Polan opowiedział o swojej depresji

Polan jest odbierany jako ciepła i radosna osoba, co mija się ze stereotypem człowieka w kryzysie psychicznym. Stąd wiele osób zaskoczyło wyznanie kucharza o depresji. Mężczyzna zdradził, że do rozwoju choroby znacząco przyczyniła się pandemia koronawirusa i zamknięcie gastronomii. Aktualnie Polan jest pod opieką specjalistów:

Pandemia zabiła mnie, zupełnie nie wstydzę się tego, że chodzę na regularne spotkania i leczę się u psychiatry. Moja głowa już inaczej by tego nie pociągnęła. A jakby nie pociągnęła, to nie byłoby mnie na tym świecie - przyznał kucharz.

Polan wyznał, że codzienne funkcjonowanie, pomimo podjętego leczenia, ciągle jest dla niego wyzwaniem. Depresję pogłębia również kryzys ekonomiczny, wywołany przez zamknięcie restauracji. 

To, że się uśmiecham, jak jestem na nagraniach, to jak was spotkałem… Cieszyłem się, ale przy tym, ile siedzi we mnie bólu wewnątrz, to tylko ja wiem. Wiedzą to jeszcze moi ludzie, bo potrafię się do nich rozpłakać i powiedzieć: "Ja już więcej nie dam rady tego robić". A jeśli chodzi o kieszenie? Puste, jak cholera.

Widzowie wspierają Andrzeja Polana

Znany kucharz może liczyć na miłe gesty ze strony swoich odbiorców. Po emisji odcinka "Uwaga! Kulisy sławy" z jego udziałem, na Instagramie pojawiły się serdeczne komentarze ze słowami wsparcia od widzów.

Niech się spełnią pana marzenia, dużo siły w walce z przeciwnościami losu, spokoju ducha i szczęścia, duuużo szczęścia!
Proszę się nie poddawać. Przetrwa to pan, jestem tego pewna. Kiedyś stanie pan na tarasie swojego domku, pijąc kawę. Będzie się pan uśmiechał - czytamy w komentarzach.
 

Potrzebujesz pomocy?

Jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz pomocy? Wszystkie ważne numery, pod którymi czekają osoby gotowe Cię wysłuchać i wesprzeć, znajdziesz na stronie: https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne. Nie bój się prosić o pomoc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.