Tomasz Sekielski do Andrzeja Dudy: Niech już się pan nie odzywa. Poruszył ważny dla Polaków temat

Tomasz Sekielski w swoim cotygodniowym programie "Sekielski Sunday Night Live" nawiązał do ostatnich słów Andrzeja Dudy kwestionujących skuteczność szczepionek. Autor głośnych dokumentów nie oszczędził urzędującego prezydenta.

Tomasz Sekielski od 2018 roku prowadzi autorski kanał na YouTubie. Stałym punktem są cotygodniowe nagrania na żywo pod tytułem "Sekielski Sunday Night Live", podczas których dziennikarz komentuje aktualne wydarzenia społeczno-polityczne.

Zobacz wideo Film Sekielskiego zmienił Polskę. Jak będzie po kolejnym?

Tomasz Sekielski do Andrzeja Dudy: Niech już się pan nie odzywa. Poruszył ważny dla Polaków temat

W ostatnim odcinku zatytułowanym "Prezydent Foliarz", Sekielski nawiązał do wystąpienia Andrzeja Dudy na konferencji GLOBSEC w Bratysławie. Przypomnijmy, prezydent zabrał głos w sprawie szczepionek i postanowił podzielić się kontrowersyjnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami wydarzenia.

Jeżeli liczba zachorowań w Polsce spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie, jaki notowaliśmy rok temu, to czy rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia, czy tego, że taka jest pora roku. W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki, a przypadków było tyle samo - spekulowała głowa naszego państwa w Bartysławie.

Sekielski nie ukrywał zażenowania tą wypowiedzią. Zasugerował prezydentowi odpoczynek od pracy oraz by nie ośmieszał Polski podczas międzynarodowych wystąpień.

Niech pan się już zajmie wypoczynkiem. Ma pan ośrodki w Wiśle, w Juracie. W Juracie lubi pan śmigać na skuterze wodnym. Niech się pan zajmie czymś, co nie przyniesie szkody społeczeństwu. Kolejne pana wypowiedzi nie pomagają w walce z pandemią, więc niech już się pan nie odzywa - kpił Sekielski.

Tomasz Sekielski zakpił z prezydenta

Dziennikarz pokusił się również o przeróbkę spotu wypuszczonego przez Kancelarię Prezydenta. W oryginale filmik miał kreować Andrzeja Duda na medialną głowę europejskiego państwa. Sekielski jednak dodał nagraniu trochę animuszu i wystylizował swoją przeróbkę na zapowiedź filmu o Jamesie Bondzie.

Widzicie Andrzeja Dudę w roli agenta 007?

Więcej o: