Książę William pokłócił się z księciem Harrym. W tle afera z Meghan Markle. "Był przerażony"

O konflikcie między braćmi wiadomo od długiego już czasu. Oliwy do ognia dodał pamiętny wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey. Książę William był wściekły, że brat nie słucha jego rad. Postanowił się od niego odsunąć.

Książę William i książę Harry przez lata mieli bliską relację, jednak pojawienie się w ich życiu Meghan Markle, megxit i wyprowadzka do Stanów Zjednoczonych spowodowały, że kontakty pomiędzy nimi nigdy nie były tak napięte jak teraz. Podobno przyszły król już wcześniej ostrzegał brata przed jego żoną. Nic nie wskórał, więc odciął się od Sussexów.

Zobacz wideo BBC nagle wstrzymało reportaż ws. szokującego wywiadu księżnej Diany. Książę William komentuje

Jakub Tolak zmienił status związkuJakub Tolak z "Klanu" ożenił się! Z ukochaną zrezygnowali z tradycyjnego ślubu

Książę William odciął się od księcia Harry'ego po jednej z afer. Jest wściekły na Meghan Markle. "Wykradała mu ukochanego brata"

W wywiadzie u Winfrey książę Harry i Meghan Markle oskarżyli rodzinę królewską o rasizm, znieczulicę i brak zainteresowania realnymi problemami. Ich słowa zszokowały cały świat i zaburzyły idealny wizerunek brytyjskiej monarchii. Mało kto jednak pamięta, że gdy Meghan Markle zamieszkiwała w pałacu, pojawiły się zarzuty o mobbing. Podobno księżna miała znęcać się psychicznie nad pracownikami, często doprowadzając ich do płaczu. Gdy usłyszał to książę William, chciał zwrócić uwagę młodszemu bratu. Między nimi wywiązała się żarliwa kłótnia, która, patrząc z perspektywy czasu, była tylko początkiem ich problemów. 

W związku z publikacją nowej wersji książki "Bitwa braci" autorstwa Roberta Lacey'a wychodzą na jaw kolejne szczegóły związane z aferą.

William był przerażony tym, co właśnie powiedziano mu o rzekomym zachowaniu Meghan i chciał usłyszeć, co Harry ma do powiedzenia - ujawnił biograf rodziny królewskiej. 

Między nimi doszło do ostrej konfrontacji, jednak Harry stanął murem za żoną. Książę William widząc, że nie jest w stanie nic więcej zrobić, postanowił odciąć się od Meghan, tym samym również i od swojego brata. 

William wierzył, że Meghan podąża za swoim "planem". (...) Jeśli naprawdę traktowała w ten sposób swój personel, podważała zasady monarchii. Był zły, że "wykradała" jego ukochanego brata. Nie chciał na co dzień przebywać w otoczeniu Meghan, a to oznaczało również rozłąkę z bratem. (...) To William wykonał decydujący ruch - pisze Lacey

Justyna z 'Hotelu Paradise'"Hotel Paradise". Justyna przeszła przemianę. Dlaczego zdecydowała się na liczne operacje?

Biograf ujawnił również, że księżna Kate już wcześnie ostrzegała Harry'ego przed Meghan - zanim ich związek rozwinął się na dobre. Miała powiedzieć mu, by na nią uważał. Jak wiadomo, Harry miał świetną relację z żoną brata, co siłą rzeczy uległo zmianie.

Więcej o: