Magdalena Cielecka recytuje na Instagramie znany wiersz dla dzieci. Coś się jednak w nim nie zgadza

Magdalena Cielecka opublikowała nowe wideo na Instagramie, w którym prezentuje swoją interpretację "Ptasiego radia" Tuwima. Uwagę zwraca to, jak wypowiada niektóre wyrazy.

Magdalena Cielecka należy do grona jednych z najbardziej znanych polskich aktorek. Zagrała w wielu produkcjach takich, jak chociażby "Ciemno, prawie noc", "Samotność w sieci" czy w serialowych ekranizacjach serii o Joannie Chyłce. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała w ostatnim czasie na Instagramie. Uwagę internautów zwróciła jedna rzecz.

Zobacz wideo

Magdalena Cielecka recytuje Juliana Tuwima

Magdalena Cielecka dzięki mediom społecznościowym pozostaje w kontakcie ze swoimi fanami. Tam może, chociażby informować ich o swoich działaniach zawodowych. Z opublikowanych przez nią postów z pewnością wyróżnia się ostatnie zamieszczone przez nią wideo. Aktorka zaprezentowała w nim swoją interpretację fragmentu znanego wiersza dla dzieci. Mowa o "Ptasim radiu" Juliana Tuwima. Niektóre wypowiadane przez nią słowa brzmią inaczej niż dotąd.

Ha_o, ha_o! _u_aj p_asie radio w _rzozowym _aju, Nadajemy audycję z p_asiego kraju. Proszę, niech każdy nas_awi apara_, bo sfrunęły się p_aszki dla odbycia narad. Po pierwsze - w sprawie, co świ_em piszczy w _rawie? Po drugie - gdzie się ukrywa echo w _esie? Po _rzecie – k_o się ma pierwszy kąpać w rosie? Po czwarte – jak poznać, k_o pak, a k_o nie p_ak? – mówi Cielecka.

Wiadomo więc, że aktorka zdecydowała się w wymowie wyrazów pominąć niektóre litery. Nie przeszkadzało to jednak internautom, którzy zachwycali się wypracowaną przez lata dykcją Magdaleny Cieleckiej.

Mistrzyni! Uwielbiamy.
Myślałam, że ja mam dobrą dykcję, ale to jest mistrzostwo.
To się nazywa AKTORSTWO – pisali w komentarzach.

Nie umknął im również brak niektórych liter. Zwróciła na to uwagę, chociażby Sonia Bohosiewicz. Jeden z obserwatorów Cieleckiej pokusił się nawet o próbę odgadnięcia powodu takiej nietypowej recytacji.

Macie pomysły, co się za tym kryje i jakie literki "zjadła" artystka? Czekamy na wasze pomysły, a rozwiązanie tej zagadki już w najbliższą sobotę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.