Grzegorz Markowski odwołał koncerty, a Perfect zakończył działalność. Teraz wokalista wystąpi solo

Choć zespół Perfect oficjalnie zakończył działalność, to Grzegorz Markowski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Już w sobotę wystąpi solo.

Grzegorz Markowski będzie jedną z gwiazd, które uświetnią imprezę, podczas której podjęta zostanie kolejna próba pobicia Gitarowego Rekordu Świata. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 19 czerwca przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

Zobacz wideo Konflikty między muzykami doprowadziły do rozpadu kilku znanych grup. Oto one

Grzegorz Markowski odwołał koncerty, a Perfect zakończył działalność

Wydarzenie może być jedną z nielicznych okazji, by zobaczyć wokalistę ponownie na scenie. Przypomnijmy, że w kwietniu Grzegorz Markowski przekazał niepokojące informacje na temat stanu zdrowia i odwołał koncerty. Członkowie zespołu Perfect wydali wówczas oświadczenie, proponując mu powrót do kapeli, jeśli tylko poczuje się lepiej. Pod koniec maja gruchnęła wiadomość, że Perfect kończy działalność wcześniej niż zapowiadano.

Podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Świata Grzegorz Markowski znów stanie przy mikrofonie. Ze względu na pandemię muzyk połączy się z widownią na pośrednictwem internetu. Markowski zaśpiewa jeden z największych hitów zespołu Perfect - "Nie płacz Ewka", natomiast jego córka, Patrycja Markowska, wykona "Foxy Eyes". Jego udział w wydarzeniu był potwierdzony na długo przed odwołaniem koncertów kapeli.

Zobacz też: Telekamery 2020. Grzegorz Markowski zaliczył na scenie wpadkę. Ale nie tylko on spowodował niemałe zamieszanie

Poza Grzegorzem Markowskimi udział w imprezie zapowiedziały takie gwiazdy jak Grzegorz Skawiński, Jan Borysewicz, Krzesimir Dębski czy Kenny Carr, gitarzysta Raya Charlesa.   

Przypomnijmy, że pierwsza oficjalna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w Polsce odbyła się w 2003 roku we Wrocławiu i zgromadziła 588 gitarzystów. W ubiegłym roku 7998 osób grało w domach, na balkonach i w ogrodach, a bicie rekordu odbyło się w wersji online. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.